Redmi K50 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi MIX Fold 2 aj Redmi K50 Ultra: Takto vyzerá skladateľná novinka spolu s najlepším Redmi na trhu!

Xiaomi MIX Fold 2 a Redmi K50 Ultra prichádzajú na scénu. Tieto modely určené pre čínsky trh už zažili svoje odhalenie, pozrite sa na ne.

Na predstavenie novej generácie skladateľných smartfónov od Xiaomi sme čakali už dostatočne dlhú dobu. Posledný model sa objavil ešte v marci minulého roka a zdá sa, že si čínsky gigant vzal dostatok času na to, aby nám priniesol prémiové zariadenie navyše so skvelým dizajnom. Dnešný deň však nepatril len skladateľnej novinke, no ukázal sa aj prémiový model od Redmi, ktorý sa neskôr ukáže aj na našom globálnom trhu, len pod iným názvom. Ak vás teda zaujíma, čo nám smartfóny s označením Xiaomi MIX Fold 2 a Redmi K50 Ultra priniesli, ste na správnom mieste. Zhrnieme si totiž, ako vyzeralo dnešné predstavovanie smartfónov.

Xiaomi MIX Fold 2

Skladateľná novinka v podobe Xiaomi MIX Fold 2 sa spoločnosti Xiaomi naozaj vydarila. Medzi príchodom prvej a druhej generácie si zanechali dostatočný odstup k tomu, aby zapracovali na skvelej konštrukcii a navyše priniesli aj výbavu, za ktorou sa nejeden fanúšik poohliadne. Dôvodom je napríklad čipset Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý v skladateľnej novinke nájdeme. Prednosťou smartfónu je však aj samotný displej, ktorý je v tomto prípade 6.56″ Samsung E5 AMOLED displej s podporou FHD+ rozlíšenia a 120Hz obnovovacej frekvencie. V rozloženom stave model ponúka 8.02″ LTPO2 AMOLED displej s 2K+ rozlíšením, 120Hz obnovovacou frekvenciou a ultratenkým sklom.

Xiaomi MIX Fold 2
Zdroj: Xiaomi

Pozrieme sa však aj na kameru, pričom Xiaomi v tomto prípade vsadilo na širokouhlý snímač Sony IMX766, ktorý sme vedeli nájsť aj vo vlajkovom smartfóne Xiaomi 12. Ten dopĺňa 13mpx ultraširoký snímač a 8mpx telefoto snímač s 2x optickým priblížením. Na kamere sa podieľala aj Leica, čím si model určite vyslúži naozaj kvalitné snímky. Prejdime však k výdrži smartfónu, keďže Xiaomi MIX Fold 2 ponúka 4500mAh batériu. Čo sa týka nabíjania, model podporuje 67W nabíjanie.

Xiaomi MIX Fold 2 launch 1
Zdroj: Xiaomi

Keď už sme spomínali aj konštrukciu, Xiaomi MIX Fold 2 prináša len 5.4mm tenké telo v rozloženom stave a je len o niečo širšie ako jeho nabíjací USB-C port. Čo sa však týka váhy, vo vrecku by ste si ho zrejme všimli. Váži totiž až 262 gramov. Model prichádza so systémom Android 12 a nadstavbou MIUI 13. Cena zariadenia začína na úrovni 1300€, no jeho dostupnosť bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyhradená len pre Čínu.

Redmi K50 Ultra

Áno, tento model bude inšpiráciou pre Xiaomi 12T Pro v Európe! Smartfón, ktorý ponúka špičkovú výbavu a opäť ho poháňa čipset Snapdragon 8+ Gen 1. V skutočnosti má ísť o jediný model, ktorý tento čipset u nás v Európe získa, a preto pôjde o najvýkonnejší model, aký sa v európskom portfóliu spoločnosti bude nachádzať. Čo sa týka displeja, Redmi K50 Ultra prináša 1.5K OLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie a snímačom odtlačkov prsta pod displejom. Displeju nechýba ani podpora pre HDR10+ alebo Dolby Vision.

Redmi K50 Ultra launch
Zdroj: Xiaomi

Kamera smartfónu pozostáva z troch snímačov v zostave 108+8+2mpx. Selfie kamera má zasa 20mpx, no v prípade tohto smartfónu nemusíme hľadať nálepku Leica. Na kamere tohto smartfónu sa totiž nepodieľala. Poteší nás však napríklad 5000mAh batéria, ktorú budeme môcť nabiť až 120W adaptérom. Redmi K50 Ultra ďalej prináša aj rýchle UFS 3.1 úložisko a LPDDR5 RAM. Ako sme už spomenuli, Redmi K50 Ultra sa na našom trhu ukáže ako Xiaomi 12T Pro, pričom nás neskôr bude zaujímať európska cena. Čínska cena smartfónu však začína na úrovni 430€.

Oslovil vás niektorý z týchto smartfónov? A ktorý by ste si vybrali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať