Xiaomi 13 render 1
Zdroj: Xiaomiui

Séria Xiaomi 13 aj nadstavba MIUI 14: Poznáme náhradný dátum predstavenia najnovších produktov!

Modelový rad Xiaomi 13 spolu s novou verziou nadstavby uvidíme už o pár dní. Čínska spoločnosť si na predstavenie vybrala netradičný deň.

Predstavenie modelového radu Xiaomi 13 sa odkladá už celý týždeň. Za odkladom stálo úmrtie bývalého čínskeho prezidenta, čo spôsobilo národný smútok a zákaz konania veľkých prezentácií na celý deň. Po tomto odklade sme teda všetci netrpezlivo čakali na nový dátum, počas ktorého by nám čínsky gigant predstavil nielen vlajkové lode pre rok 2023, ale aj nadstavbu MIUI 14. Tá má používateľov zlákať na menej predinštalovaných aplikácií no aj absenciu reklám v systéme. Teraz sa však oficiálne dozvedáme o novom dátume, počas ktorého sa tieto vlajkové lode spolu so systémom predstavia. Bližšie informácie nám priniesla komunita Xiaomiui a my sa s vami radi o ne podelíme.

Xiaomi si pre predstavenie modelov vybralo netradičný deň

Keď nám čínske Xiaomi zvyčajne predstavuje nové smartfóny, tradične si vyberá dni ako utorok, streda či štvrtok. Aj pôvodné predstavenie noviniek bolo naplánované na štvrtok, teda 1. decembra. Po jeho odklade však zrejme čínsky gigant zvolil núdzové riešenie a nový dátum pripadol na nedeľu. Vyplýva to z oficiálnych plagátov, na ktoré spoločnosť odkazuje. Predstavenie série Xiaomi 13 teda prebehne 11. 12. 2022 o 12:00 nášho času. Celá udalosť sa bude vysielať prostredníctvom streamu pravdepodobne na čínskej sociálnej sieti Weibo.

Xiaomi 13 rendery
Zdroj: Xiaomiui

Ak by ste sa však rozhodli predstavenie sledovať, pravdepodobne by ste mu príliš nerozumeli. Pôjde o čínske predstavenie, ktoré bude s najväčšou pravdepodobnosťou prebiehať celé v čínštine, bez prekladu. Počas udalosti však neuvidíme len odhalenie vlajkových lodí zo série Xiaomi 13. Ukázať sa má aj nadstavba MIUI 14, ktorá má za cieľ optimalizovať výkon aj menej výkonných zariadení. Tešiť sa môžeme aj na slúchadlá Xiaomi Buds 4 a inteligentné hodinky Xiaomi Watch S2.

Takto bude vyzerať model Xiaomi 13

Na oficiálnych plagátoch sa pochopiteľne ukázali aj rendery základného modelu série. Pozrieť sa však môžeme na viaceré snímky, ktoré nám potvrdzujú očakávaný dizajn zariadenia spolu s plochým displejom a ultratenkými rámikmi. Potvrdzuje sa nám aj informácia o kamere, na ktorej sa spolupodieľala nemecká Leica. Pro verzia telefónu by sa však mala výraznejšie odlíšiť po stránke dizajnu. Ponúknuť má zakrivený displej a menej kompaktné rozmery. Základný Xiaomi 13 má však opäť vsadiť na menšiu a kompaktnejšiu konštrukciu.

Xiaomi 13 render 1
Zdroj: Xiaomiui

Predstavenie viacerých noviniek teda nakoniec prebehne už túto nedeľu a my ho pre vás budeme sledovať. V prípade, že vás teda bude zaujímať, aké trendy prinesie Xiaomi pre rok 2023, hneď po predstavení vás budú čakať horúce novinky u nás na webe. Nemusíte si teda lámať hlavu s čínštinou, v ktorej bude s istotou prebiehať celé predstavovanie.

Budete sledovať predstavenie série Xiaomi 13? A na ktorú novinku sa najviac tešíte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať