Xiaomi Mi 11_fotografia
Zdroj: Weibo (Digital Chat Station)

Skvelá show, ale Xiaomi „nepredstavilo to najlepšie“. Kedy sa dočkáme Pro verzia zariadenia Mi 11?

Predstavenie najvýkonnejšieho modelu z úplne novej série Mi 11 je údajne naplánované až po Čínskom novom roku

Úvod tohto týždňa bezpochyby patril spoločnosti Xiaomi, ktorá predstavila nielen novú vlajkovú loď, Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5.

Xiaomi Mi 11 sám o sebe priniesol viacero významných inovácií, od displeja, cez výkon, až po zvuk. Pozornému fanúšikovu spoločnosti však bezpochyby neuniklo, že Xiaomi akosi „zabudlo“ na Pro verziu smartfónu. Otázkou teda je, kedy sa dočkáme „najvýkonnejšieho“ modelu smartfónu?

Xiaomi Mi 11 Pro bude predstavený pravdepodobne v 1. kvartáli 2021

Na otázku „kedy?“ prináša odpoveď známy čínsky leaker informácií, Digital Chat Station, ktorý tvorí, že zariadenie by mohlo byť predstavené ešte v priebehu prvého kvartálu budúceho roka. Konkrétne spomína 12. február.

Zároveň treba dodať, že zatiaľ ide len o nepotvrdený únik informácií, ktorý Xiaomi doposiaľ nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo. Druhým dychom treba však povedať, že termín vôbec nemusí byť nereálnym. Pri pohľade do minulosti, ide o dátum, okolo ktorého Xiaomi vždy predstavilo vlajkové modely smartfónov z produktovej rady Mi určených pre nový rok.

Môže Xiaomi priniesť ešte výkonnejší smartfón?

Môže Xiaomi pripravovaným modelom Mi 11 Pro prekvapiť? Bezpochyby áno, hoci to bude mať náročné. V minulosti sa napríklad šepkalo o rozlíšení displeja QHD+, či o kamerovom module pre selfie umiestnenom pod displejom zariadenia. Rovnako nedávne úniky hovorili o 120W rýchlom nabíjaní (pozn. redakcie: Mi 11 disponuje rýchlym nabíjaním pri výkone 55W), či kamerovom snímači OmniVision OV48C.

Via Gizmochina.com

Mohlo by vás tiež zaujímať