Redmi Note 11
Zdroj: Zdroj: YouTube (Vy Vo Xuan)

Smartfóny z radu Redmi Note 12 by mohli priniesť významný pokrok oproti minulej generácii

Modely zo série Redmi Note 12 by svojou výbavou mali dohnať aj lacnejšie vlajkové smartfóny. Pozrite sa, akú výbavu si pripravujú.

Keď sa povie modelový rad Redmi Note, každý z nás si spomenie na sériu smartfónov, ktorá ponúka prelomovú výbavu za dostupnú cenu. Modely z tohto radu zvyčajne prinášajú inovácie, aké v strednej triede nevieme tak často nájsť, minimálne nie u konkurencie. Významným míľnikom v tejto sérii smartfónov bol modelový rad Redmi Note 10, ktorý priniesol napríklad AMOLED displej alebo lepšie kamery do vyššej strednej triedy. Ďalšou významnou generáciou by však mal byť modelový rad Redmi Note 12, ktorého špecifikácie sa už pomaly objavujú aj na internete. Bližšie informácie k ich výbave nám priniesol portál 91mobiles.com a ak vás zaujímajú, ste na správnom mieste.

Lepšia kamera a rýchlejšie nabíjanie

Modely z radu Redmi Note 12 by mali pokračovať v trende, ktorý nastavili smartfóny z radu Redmi Note 10. Zdalo sa totiž, že séria Redmi Note 11 nepriniesla veľké zmeny v porovnaní so staršími modelmi, výraznejší skok by sme mohli čakať v nadchádzajúcich modeloch. Vylepšiť by sa mali ako kamery smartfónov, tak aj nabíjanie, ktoré by mohlo atakovať hranice vlajkových modelov. Navyše aj kamery smartfónov by mohli byť na podobnej úrovni ako drahšie smartfóny, pričom ceny by mali ostať priaznivé pre fanúšikov.

Redmi Note 10 Pro_smartfon
Zdroj: YouTube (Renzo Claros – Tech & Cameras)

Kamery smartfónov by totiž mohli získať 50mpx snímače, avšak vyššej kvality. K nemu by sa mali pripojiť ďalšie dva snímače, konkrétne sa rozprávame o 8mpx ultraširokom a 2mpx makro snímači. Kamera by tak mala zažiť výrazné zlepšenie, pričom sa môžeme potešiť aj na lepšie nabíjanie smartfónu. Modely zo série Redmi Note 12 by mohli ponúknuť až 120W nabíjanie, ktoré dnes nenájdeme ani v základnom smartfóne z vlajkového radu Xiaomi 12. Smartfóny strednej triedy by sa tak mohli prirovnať aj modelu Xiaomi 12 Pro, minimálne v oblasti nabíjania.

Predstavenie pravdepodobne prebehne už tento rok

Smartfóny z radu Redmi Note zvyčajne prichádzajú na trh až v priebehu prvého či druhého kvartálu roka. Tento rok by sa však novinky mohli poponáhľať a prísť už koncom tohto roka. Stať by to mohlo niekedy v priebehu decembra, pričom globálne odhalenie modelov by prebehlo zrejme až budúci rok. O ďalšej výbave smartfónov a ich celkovom počte zatiaľ môžeme len špekulovať. Očakávame však, že prvé smartfóny série by prišli v trojici či štvorici.

Redmi Note 11 Pro
Zdroj: Xiaomi

Poháňať by ich teoreticky mohli nové čipsety od spoločnosti Qualcomm, minimálne v niektorých prípadoch. Očakávať by sme teda mohli Snapdragon 7 Gen 1, prípadne Snapdragon 6 Gen 1. Redmi by sa v sérii Redmi Note 12 mohlo spoľahnúť aj na čipsety od spoločnosti MediaTek. Skoršie úniky tiež naznačovali, že by Redmi mohli prinášať len smartfóny s podporou 5G konektivity. 4G smartfónov by sme sa teda do budúcna už nemuseli dočkať.

Láka vás takáto výbava u modelov z radu Redmi Note 12? A akú cenu by ste im odhadli? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať