Telefón zameraný na fotografovanie a prácu.
Telefón zameraný na fotografovanie a prácu. Zdroj: Xiaomi

Smutná správa pre Európu: Mi MIX Fold u nás nekúpime, aké sú možnosti?

Mi MIX Fold sa svojej oficiálnej globálnej distribúcie pre Európu nedočká, aké sú možnosti jeho kúpy a aké sú alternatívy?

Hoci Mi MIX Fold bol predstavený len nedávno a informácie o jeho globálnej dostupnosti neboli známe, tak dnes už poznáme finálny verdikt, ktorý mnohých sklame. Skladateľné zariadenie od Xiaomi s príťažlivou cenovkou si svoje globálne pôsobenie nevyslúži a ostane dostupné len pre domácu Čínu. Nehádžme však flinty do žita a sústreďme sa na ďalšie informácie, ktoré naznačujú príchod i iných skladateľných smartfónov. Na informácie poukázal portál Frandroid.com.

Mi MIX Fold

Podľa zatiaľ dostupných informácií sa teda model Mi MIX Fold na európsku pôdu nedostane. Teda minimálne nie skrz oficiálnu distribúciu a preto nám stále ostáva otvorená možnosť jeho nákupu z domácej Číny. Pozitívnou správou je jeho plná podpora slovenských sietí, takže obavy z nedostatku signálu mať nemusíte.

Jediné čo by vám mohlo prekážať, je čínska ROM, ktorá má v sebe síce niekoľko užitočných funkcií navyše, no i množstvo nám nepotrebného Bloatwaru a taktiež nepodporuje slovenský jazyk. Ak by ste sa predsa len rozhodli pre nákup z Číny, odporúčame si preinštalovať ROM. Na druhú stranu sú zariadenia z Číny často lacnejšie, preto by ste nákupom skladateľného smartfónu z domácej pôdy mohli ušetriť i nejaké peniažky oproti globálnej distribúcii. Druhým dychom však treba dodať, že s veľkou pravdepodobnosťou sa budete musieť vysporiadať s dodatočnými poplatkami v podobe doplácania CLA, či DPH.

Ostatné zariadenia

Mimo smartfónu Mi MIX Fold sú pre tento rok oznámené ďalšie dve skladateľné zariadenia. Krok Xiaomi s ponechaním modelu pre Čínu je teda logický, keďže chce svoj smartfón najskôr poriadne otestovať na domácom trhu. Skladateľného smartfónu od Xiaomi v Európe by sme sa teda mohli dočkať pri druhej generácii Fold smartfónov, prípadne u ďalších dvoch už avizovaných zariadení. Špekuluje sa tiež o tablete, ktorý by mal získať podobný displej. Ak máte teda zálusk na skladateľný smartfón od Xiaomi, absencia jeho globálnej distribúcie nie je dôvodom k smútku. Existuje mnoho iných spôsobov, ako sa k takémuto prémiovému smartfónu dostať.

Plánovali ste nákup modelu Mi MIX Fold? A ste naklonení k takýmto skladateľným displejom? Vyjadrite svoj názor do komentára a nezabudnite nás sledovať pre ďalšie novinky zo sveta Xiaomi!

Mohlo by vás tiež zaujímať