Skontrolujte stav vašej batérie v tajnom menu.
Zdroj: XMOBILE.sk

Tajné menu v MIUI vám pomôže skontrolovať stav vašej batérie

Dostaňte sa do tajného menu MIUI, kde si môžete skontrolovať stav vašej batérie. Môžete tak dopredu odhaliť problémy s vašim zdrojom energie.

Majitelia Xiaomi telefónov sa môžu tešiť veľkej kapacite batérií – aspoň teda, čo sa týka porovnania s konkurenciou. Taktiež kvalitná nadstavba operačného systému Android MIUI je k zdroju energie šetrná. Aj to nám umožňuje vydržať na jedno nabitie aj dva dni. 

Samozrejme, nestárneme len my ľudia, ale aj batérie v našich telefónoch. Dopady dlhého používania telefónu alebo nesprávneho nabíjania sa prejavujú aj na zdroji energie. Niektoré negatívne javy spojené s batériou si viete všimnúť aj samy. Iné prichádzajú postupne a možno stojí za to skontrolovať, v akom stave vaša batéria je.

Aj vďaka tomu sa môžete pripraviť na zrýchlenú degradáciu vašej batérie a poprípade si zakúpiť vopred novú.

Skontrolujte stav vašej batérie

Do tajného menu MIUI, kde skontrolujete stav vašej batérie sa dostanete pomerne jednoducho. Stačí si otvoriť aplikáciu, ktorú používate na telefonovanie. Namiesto telefónneho čísla napíšete špeciálny kód, ktorý vás do tajného menu batérie dostane.

Takto sa dostanete do tajného MIUI menu a skontrolujete stav vašej batérie.
Takto sa dostanete do tajného MIUI menu a skontrolujete stav vašej batérie. Zdroj: XMOBILE.sk

Prejdite napríklad do aplikácie Telefón a napíšte číslo: * # * # 6485 # * # *

Po zadaní sa automaticky otvorí nové okno s rôznymi technickými parametrami o stave vašej batérie. Medzi tie najdôležitejšie patria nasledovné riadky:
MB_06: Informuje slovne o stave batérie
MF_02: Podrobnosti o nabíjacích cykloch vykonaných od prvého použitia
MF_00: Skutočné a aktuálne percento batérie

Informácie o stave vášho zdroja energie.
Informácie o stave vášho zdroja energie. Zdroj: XMOBILE.sk

Ako sa starať o zdroj energie vo vašom smartfóne

Časy, kedy sme vybíjali telefóny na nulu a nabíjali ich na maximum sú už dávno preč. Ak to ešte niekto takto robíte, tak s tým prestaňte. Je to najrýchlejšia cesta, ako zničiť zdroj energie vášho telefónu.

Kapacita batérie by nemala klesnúť pod 20% či 15%. Nie je tiež nevyhnutné nabíjať batériu na 100%. Najlepším spôsobom, ako nabíjať vaše zariadenie, je pripájať ho k zdroju elektrickej energie kedykoľvek, keď sa vám dá. Pokojne na 10 – 15 minút. Sadnete k počítaču? Dajte nabíjať telefón. Odchádzate na kávu, zoberte ho so sebou. Idete autom z roboty, nabíjajte telefón v aute.

Taktiež sa neodporúča takzvané nočné nabíjanie, kedy sa telefón nabije napríklad o jednej hodine v noci a do rána je pripojený na sieti.

Mohlo by vás tiež zaujímať