MIUI 14 logo
Zdroj: andro4all.com

Tak toto sme nečakali: Nadstavba MIUI 14 prišla aj do 5 rokov starého smartfónu!

Nadstavba MIUI 14 prišla do smartfónu, ktorý aktualizáciu vôbec nemal očakávať. Ide samozrejme o neoficiálnu distribúciu aktualizácie.

Čínske Xiaomi sa vyznačuje svojou nadstavbou MIUI, ktorá so sebou prináša viacero skvelých funkcií. Práve táto nadstavba operačného systému Android preslávila spoločnosť na celom svete, pričom funkcie, ktoré sa v nej objavovali, sme častokrát nevideli ani v samotnom Androide. Najaktuálnejšou verziou nadstavby je po nedávnom predstavení verzia MIUI 14. Táto verzia so sebou prináša lepšiu optimalizáciu, no aj niektoré nové funkcie, a tak sa na ňu teší viacero fanúšikov a používateľov telefónov od Xiaomi. A najnovšie nás portál andro4all.com informuje o tom, že práve najnovšia verzia nadstavby prišla do modelu, ktorý na trh prišiel pred 5 rokmi. Samozrejme len neoficiálne.

MIUI 14 sa objavil v modeli Mi 6 z roku 2017

O tom, že nadstavba MIUI 14 mieri aj do starších smartfónov, všetci dobre vieme. Čínske Xiaomi prisľúbilo aktualizáciu aj do telefónov, ktoré sa predstavili začiatkom roka 2020. Konkrétne sa rozprávame o vlajkovej sérii Mi 10, ktorá by mala byť najstaršou sériou, ktorá získa najnovšiu verziu nadstavby MIUI. To by však nemohla existovať aj široká komunita fanúšikov, ktorá sa len pár dní po predstavení nadstavby pustila do vývoja verzie pre staršie modely. A výsledkom je aktualizácia staršieho Mi 6.

MIUI 14 launch
Zdroj: Xiaomi

Model Mi 6 vo svojom čase patril medzi najobľúbenejšie telefóny na trhu. Viacerí fanúšikovia sa ho nevedia vzdať do dnešného dňa a preto sa nečudujeme, že si fanúšikovská komunita vzala na mušku práve tento model. Prostredníctvom neoficiálnej custom ROM tak môžu používatelia tohto modelu vyskúšať práve nadstavbu MIUI 14. Okrem tejto nadstavby je táto custom ROM založená na systéme Android 11. Taktiež teda ide o verziu Androidu, ktorá sa do tohto modelu oficiálnou cestou nedostala.

Prvé telefóny už získavajú aktualizáciu

Aj keď nadstavba MIUI 14 zatiaľ prišla oficiálne len do Číny, prvé telefóny už môžu aktualizáciu evidovať. Čínske Xiaomi totiž hneď po predstavení nadstavby vypustilo aktualizáciu pre prvé smartfóny, ktoré sa v Číne na trhu nachádzajú. Pochopiteľne šlo o vlajkové a drahšie modely, ktoré spoločnosť predstavila ešte v priebehu tohto roka. Rovnako aj séria Xiaomi 13 prichádza na trh s operačným systémom Android 13 a nadstavbou vo verzii MIUI 14. Globálne predstavenie nadstavby očakávame začiatkom budúceho roka a aktuálne sa rozpráva o mesiaci január.

MIUI 14 launch
Zdroj: Xiaomi

Šikovní vývojári, ktorí pracujú na custom ROM Xiaomi.eu však už pracujú na úprave čínskej ROM aj pre globálne modely a ak využívate práve túto custom ROM, v blízkej dobe budete môcť nadstavbu MIUI 14 zaevidovať aj vy. Vo všeobecnosti táto custom ROM prináša aktualizácie skôr ako oficiálna distribúcia a tento rok by tomu nemalo byť inak.

Ktorá novinka z nadstavby MIUI 14 vás najviac zlákala? A získa váš smartfón ešte aktualizáciu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať