Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Nové smartfóny zo série Xiaomi 13 prídu do Európy skôr, ako sme čakali: Vyjadril sa CEO spoločnosti

Modelový rad Xiaomi 13 má do Európy prísť začiatkom budúceho roka. Odhalenie noviniek na globálnom trhu by mohlo byť v januári.

Čínske predstavenie vlajkových lodí pre rok 2023 od Xiaomi je za nami a my sa môžeme konečne pozrieť na to, čo si pre nás čínsky gigant pripravil. Nové modely prekvapili pomerne nízkou cenou, pričom novinky prinášajú tú najnovšiu výbavu v takmer všetkých ohľadoch. Včerajšie predstavenie však slúžilo len pre Čínu, pričom globálne predstavenie smartfónov má prebehnúť začiatkom budúceho roka. Sám CEO spoločnosti, Lei Jun nás teraz informuje o tom, kedy by sme mohli očakávať sériu Xiaomi 13 aj na globálnom trhu. Bližšie informácie nám špecifikovala komunita Xiaomiui a my vám teraz priblížime, kedy konkrétne môžeme novinky očakávať aj u nás.

Séria Xiaomi 13 príde čoskoro aj do Európy

Xiaomi nám tento rok vlajkové lode pre rok 2023 priniesla skôr, ako to má zvyčajne vo zvyku. Obyčajne sa totiž nové smartfóny pre ďalší rok predstavujú až koncom decembra, pričom pôvodný dátum pre ich predstavenie bol tento rok stanovený na 1. decembra. Odloženie predstavenia však naplánovalo udalosť na 11.12., čo je stále oveľa skôr, ako to zvyčajne býva. So skorším príchodom modelov na čínsky trh tak môžeme podľa všetkého rátať aj s oveľa skorším predstavením telefónov v Európe. Odkazuje na to aj samotný CEO spoločnosti vo vyjadrení na Twitteri.

Vo svojom príspevku sa vyjadril, že spoločnosť predstaví sériu Xiaomi 13 na medzinárodnom trhu veľmi skoro. Znamenalo by to teda, že aj my by sme mohli siahnuť po nových vlajkových lodiach skôr, ako tomu bolo počas minulých rokov. Zvyčajne sa totiž tieto smartfóny predstavujú až na prelome februára až marca. Teraz by sa ale mohlo stať, že by sme po novinkách mohli u nás pozerať už v januári, čím by Xiaomi predbehlo konkurenčné spoločnosti ako napríklad Samsung aj v Európe.

Systém pre modely je už pripravený

Skorému predstaveniu noviniek naznačuje aj fakt, že Xiaomi už stihlo pripraviť aj verzie operačného systému pre tieto modely. Systém je postavený na EU distribúcii, čo by mohlo znamenať, že Xiaomi už dokázalo modely kompletne upraviť pre Európu. Predstavenie série Xiaomi 13 v januári by teda nebolo nemožné, pričom by sa po boku týchto smartfónov mala rovnako objaviť aj globálna, resp. európska verzia nadstavby MIUI 14. Tá sa v súčasnosti pripravuje pre prvých používateľov aj vo verzii Xiaomi.eu custom ROM.

MIUI 14 launch
Zdroj: Xiaomi

V prípade modelov z radu Xiaomi 13 sa môžeme tešiť na najvýkonnejší čipset od spoločnosti Qualcomm, teda Snapdragon 8 Gen 2. Okrem toho by nám Xiaomi malo do Európy priniesť aj kameru od Leicy a ďalšie skvelé funkcie. Konkrétny dátum predstavenia zatiaľ nemáme, no očakávame, že sa ho dozvieme tesne začiatkom budúceho roka.

Tešíte sa na predstavenie série Xiaomi 13? A zvážite kúpu niektorého zo smartfónov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať