Pozornost smartfon
Zdroj: Xmobile.sk

Takto jednoducho si zapnete skrytý režim koncentrácie vo vašom Xiaomi smartfóne. Idete do toho?

Režim koncentrácie je jednou zo skrytých funkcií v systéme MIUI, prečítajte si, ako sa k nemu dostanete. Zvládne to naozaj každý!

Pri práci z domu, či štúdiu nás rozptyľuje práve náš neustály spoločník, smartfón. Notifikácie zo sociálnych sietí, správy či pokušenie hier je problémom, s ktorým sa snažíme denne bojovať a jedným z riešení sú aplikácie z obchodu Play, ktoré nám ale i tak dovolia vyjsť s aplikácie a našu pevnú vôľu podkopávajú. Pritom i nadstavba MIUI v sebe skrýva tzv. Focus mode, teda režim sústredenia. Skrýva sa ale v špeciálnom menu, takže naň tak ľahko natrafiť nejde.

Vďaka tejto aplikácii odomknete skryté funkcie

Pre odomknutie špeciálnych funkcií si treba stiahnuť aplikáciu z obchodu Play s názvom Activity launcher. Aplikácia je bezpečná a určená priamo pre smartfóny s nadstavbou MIUI. V našej redakcii sme režim sústredenia rozbehli na smartfóne s nadstavbou MIUI 11, postup pri smartfónoch s vyššou verziou je úplne rovnaký. Práve MIUI 11 je prvá verzia nadstavby, ktorá tento režim priniesla.

Activity launcher MIUI
Zdroj: Xmobile.sk

Aplikáciu môžete stiahnuť z odkazu nižšie.

Activity Launcher
Activity Launcher
Developer: Adam Szalkowski
Price: Free

Postup pri zapínaní režimu sústredenia

Otvorte aplikáciu. Pri prvom zapnutí vás aplikácia upozorní na využívanie na vlastné riziko. Aplikácia je ale overená s dobrými recenziami, a preto si nemyslíme, že by nemala nejako uškodiť vášmu zariadeniu. Do vyhľadávania v pravom hornom rohu uveďte „UsageStatsMainActivity“ s ikonou aplikácie Nastavenia. Otvorí sa vám centrum používania smartfónu podobné tomu od Google, ktoré nájdeme v klasických nastaveniach pod názvom Digitálna rovnováha. Vpravo hore je záložka „Režim sústredenia“.

Gratulujeme, našli ste ho! Teraz si už len vybrať dobu, počas ktorého nebudete používať smartfón. Počas tohto módu je možné len zapnúť fotoaparát, či uskutočniť tiesňový hovor. Smartfón sa tiež prepne do tichého režimu, takže vás nič vyrušovať nebude. Upozornenie! Z režimu sústredenia nemožno vyjsť, kým neuplynie vopred stanovený čas, takže si veľmi starostlivo premyslite, ako dlho chcete, aby vás odrádzal od používania smartfónu.

Focus mode MIUI
Zdroj: Xmobile.sk

S režimom sústredenia budete oveľa produktívnejší a veríme, že vám pomôže sa sústrediť na dôležitú prácu i v takto zložitej situácii. A ak sa rozhodnete, že vám bude stačiť vypnúť si notifikácie, prečítajte si o tom v našom článku na tomto odkaze. Máte tipy na ďalšie vychytávky? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať