Upozornenia a notifikacia Xiaomi
Zdroj: XMOBILE.sk

Bojujte proti algoritmom kradnúcim vašu pozornosť. Vypnite špecifické notifikácie

Nenechajte sa ovládať aplikácií, ktoré chcú prebrať vašu pozornosť a prinútiť, aby ste konzumovali ich obsah. Takto vypnete notifikácie.

Rôzne pípania, notifikácie a zvuky nás vedia počas dňa alebo noci poriadne vyrušiť. Či už pracujete, spíte, oddychujete alebo ste už otrávený večným pozeraním sa na telefón a kontrolovaním, čo sa práve deje.

V januári sme vám priniesli návod, ako efektívne využívať môd Nevyrušovať, vďaka ktorému sa telefón ozve len vtedy, keď si na vás spomenú vami vybrané kontakty. Teraz sa pozrieme na inú možnosť personifikácie vášho zariadenia. Ukážeme vám, ako vypnúť notifikácie pre jednotlivé aplikácie zvlášť. Vďaka tomu dokážete zamedziť otravným aplikáciam, aby vás vyrušovali.

Zlepšite si vlastnú digitálnu rovnováhu

Ide o ďalšiu funkciu, vďaka ktorej dokážete zlepšiť svoju digitálnu rovnováhu. A keď sme pri rovnováhe, viete, že takto sa volá aj jedna z predinštalovaných aplikácii vo vašom zariadení. Vďaka programu Digitálna rovnováha sa môžete pozrieť na to, koľko času trávite denne s telefónom, aké aplikácie využívate, koľkokrát denne ste ho odomkli, aby ste sa naň pozreli, ale aj koľko notifikácii vám denne príde. A práve toto číslo, niekedy hrozivo vysoké, sa vďaka nasledujúcemu návodu naučíte znížiť.

Predsa len, do telefónu sa chceme pozerať najmä vtedy, keď s ním potrebujeme niečo urobiť alebo keď sa s vami snaží niekto spojiť. Nenechajte sa ovládať desiatkami aplikácií, ktoré sa snažia prebrať vašu pozornosť a prinútiť, aby ste konzumovali obsah, ktorý vám ponúkajú.

Vypnúť špecifické notifikácie je jendoduché

Posielanie rôznych notifikácii, slúži najmä na to, aby vás algoritmy jednotlivých programov priviedli späť do ich “sveta”. Ponúka vám YouTube nové a nové videá? Je to len preto, lebo chce, aby ste pri ňom trávili čo najviac času a mohol vám ukazovať reklamy. Ozýva sa vám stále Reddit s fórami, ktoré by vás mohli zaujímať? Ide o rovnaký princíp, ako keď vám ponúkajú sociálne siete rôzne zaujímavé notifikácie, ktoré vás majú pritiahnuť späť do ich sveta.

Buďte preto pánmi svojho života a nastavte si, ktoré aplikácie vás môžu pomocou notifikácii oslovovať, o aké notifikácie pôjde, akým spôsobom sa budú zobrazovať alebo pípať.

Jednoduché nastavenie funkcie notifikácie

Ako nastaviť telefón, aby vám notifikácie nestrpčovali život.
Ako nastaviť telefón, aby vám notifikácie nestrpčovali život. Zdroj: XMOBILE.sk

Ak si chcete svoj telefón prispôsobiť, spustite ich Nastavenia a prejdite do časti Upozornenia. Vyroluje sa vám zoznam všetkých aplikácii v telefóne. Pri každej môžete zapnúť alebo vypnúť notifikácie. Poprípade môžete otvoriť jednotlivé appky a podrobnejšie nastaviť to, ako sa budú správať.

Veríme, že tento návod vám aspoň trochu predstavil a priblížil možnosť nastavenia notifikácií a váš život so zariadeniami Xiaomi, Redmi alebo POCO bude lepší. Ak by ste sa chceli dozvedieť, ako vyťažiť viac z vášho zariadenia, neváhajte navštíviť na stránke xmobile.sk sekciu Návody a dozvedieť sa viac tipov, trikov a odporúčaní.

Mohlo by vás tiež zaujímať