Redmi
Zdroj: YouTube (Beebom), úprava Vosveteit.sk

Tieto smartfóny z kuchyne Xiaomi by mohli byť predstavenými medzi prvými v tomto roku

Xiaomi by mohlo v úvode roka predstaviť 4 nové smartfóny

Záver roka v podaní spoločnosti Xiaomi bol vcelku vzrušujúcim. Spoločnosť predstavila nie len zariadenie Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho vylepšení. Čo môžeme však od Xiaomi očakávať v prvých mesiacoch tohto roka? Každému dnes už je bezpochyby jasné, že Xiaomi nebude „spať na vavrínoch“, a čoskoro začne vrhať nové zariadenia. Rovnako, ako to spoločnosť začala robiť v priebehu minulého roka. Ktoré zariadenia však uvidíme ako prvé?

Tieto smartfóny by mohli byť prvými, ktoré Xiaomi v tomto roku predstaví

Bezpochyby v priebehu nasledujúcich mesiacov uvidíme z kuchyne Xiaomi viacero nových modelov smartfónov. Jednou z tých najhorúcejších noviniek bude nepochybne zariadenie Mi 11 Pro. Predstavenie tohto modelu sa očakáva už v prvej polovici februára tohto roka. Odhalil to len pár dní dozadu známy leaker informácií Digital Chat Station. Nepôjde však o jediný model smartfónu, ktorý uvidíme v úvode roka.

Portál xiaomiadictos.com dáva do pozornosti hneď ďalšie 3 modely smartfónov, ktoré by mohli byť predstavené už čoskoro. Konkrétne hovorí o smartfónoch Redmi 9T, Redmi Note 9T a Poco F2.

Portál sa odvoláva na viacero certifikácií, ktoré sa začali v nedávnej minulosti objavovať v prípade spomínaných zariadení. V prípade zariadenia Note 9T však nepôjde celkom o novinku. Dôvodom je, že pôjde o prezlečený smartfón Note 9 5G, ktorý bol uvedený na trh len nedávno. Dostupným je však len v domácej Číne. Inými slovami, Note 9T bude globálnou mutáciou zariadenia.

Ďalším modelom má byť zariadenie 9T, ktoré sa dokonca objavilo už aj v prvom „Hands-on“ videu. Okrem iného sme ho mohli vidieť aj v benchmarku Geekbench. Podľa dostupných informácií zariadenie nesie kódové označenie M2007J22G a bude zástupcom strednej triedy. Smartfón má byť poháňaný čipom MediaTek Dimensity 800U, ktorý bude doplnený o 4GB RAM. Smartfón bude zároveň pravdepodobne uvedený na trh s verziou Androidu 10.

Posledným modelom, ktorý by sa mal objaviť v úvode roka na trhu, je Poco F2. Malo by ísť o variant smartfónu F2 Pro, ktorý bude zástupcom strednej triedy. Odkaz na zariadenie sa objavil v závere videa publikovaného spoločnosťou Poco.

Ako môžete vyššie čítať, tak úvod roka 2021 bude vskutku veselým a máme sa na čo tešiť. Na ktorý zo smartfónov sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať