Redmi Note 10 Pro_smartfon
Zdroj: YouTube (Renzo Claros - Tech & Cameras)

Tieto telefóny Redmi dostanú MIUI 13 a Android 12 medzi prvými

Xiaomi začalo s optimalizáciou MIUI 13 založenej na Androide 12 pre smartfóny Redmi Note 10 a Redmi Note 10 Pro. Aktualizácia príde už čoskoro!

Spoločnosti Xiaomi nezostáva nič iné, ako postupne začať zavádzať nadstavbu MIUI 13. Dnes vieme, že prvé smartfóny na globálnom trhu dostanú nadstavbu ešte v priebehu prvého kvartálu tohto roka.

Najnovšie sa dozvedáme, že medzi vôbec prvými zariadeniami, ktoré dostanú nadstavbu MIUI 13 založenú na Androide 12, patria smartfóny zo strednej triedy.

Rodina telefónov Redmi Note 10 dostane MIUI 13 a Android 12 medzi prvými

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje zahraničný portál Xiaomiui poukazujú na to, že Xiaomi začalo proces prispôsobenia tejto verzie nadstavby pre smartfóny Redmi Note 10 a Redmi Note 10 Pro. Znamená to, že aktualizácie by pre tieto telefóny mohla prísť v najbližších týždňoch.

Ako môžete vidieť nižšie, tak známa Xiaomi komunita zdieľala snímku, kde môžeme vidieť obe zariadenia vrátane verzií MIUI 13, ktoré sú založené na Androide 12. Fantastické na tom je, že ide o medzinárodné verzie určené pre globálnu a európsku distribúciu. Redmi Note 10 s kódovým označením Mojito dostane aktualizáciu s číslom zostavy V13.0.1.0.SKGMIXM. Redmi Note 10 Pro s kódovým označením Sweet dostane aktualizáciu s číslom zostavy V13.0.1.0.SKFMIXM. V prípade európskych verzií zariadení, čísla zostavení sú V13.0.1.0.SKGEUXM a V13.0.1.0.SKFEUXM.

Redmi Note 10 a Redmi Note 10 Pro aktualizacia systemu
Zdroj: xiaomiui.net

Odhaduje sa, že aktualizácia by mohla prísť už v priebehu februára, teda už o necelé dva týždne. V závere treba uviesť, že nové verzie softvéru nielenže zlepšujú odozvy systému a to až o 26%, ale ponúkajú i radu vylepšení. Ide napríklad a nový typ písma MiSans, nové tapety, nové interaktívne widgety a podobne. Kompletný prehľad zmien, ktoré nová nadstavba priniesla, si môžete pozrieť v tomto článku, kde sme sa venovali tejto téme podrobnejšie.

Mohlo by vás tiež zaujímať