Android Virus
Zdroj: Vosveteit.sk, DALLE

Týmito krokmi zistíte, či je vaše Xiaomi v bezpečí pred vírusmi

Je vaše Xiaomi zariadenie v bezpečí? Pomocou týchto troch jednoduchých návodov zistíte, či sa vo vašom zariadení nenachádza vírus.

Čas, ktorý strávime na smartfóne sa roky po sebe zvyšuje. Bez svojho smartfónu si mnohí nevedia predstaviť svoj každodenný život, niekedy smartfón využívame viac ako počítač. A práve o vírusoch na počítači je reč viac rozšírená, dôraz sa dáva na to, ako sa o svoje stolné počítače, či laptopy máme viac starať.

No smartfóny toho dokážu oveľa viac oproti časom Nokie 3310. S pripojením na internet hrozba vírusov či malvérov exponenciálne vzrástla a preto by ste si na škodcov vo vašom mobilnom zariadení mali posvietiť o čosi viac. S týmito troma jednoduchými návodmi zistíte, či je vaše zariadenie v bezpečí od rôznych druhov malvérov či vírusov

Zabudovaná aplikácia Zabezpečenie

Pri prvom návode si ani nič nemusíte sťahovať, MIUI myslelo aj na zabezpečenie. Aplikácia Zabezpečenie funguje ako vstavaný antivírus v Xiaomi smartfónoch, a pri inštalovaní aplikácií ich rovno aj preveruje. No ak chcete vykonať celkovú kontrolu zariadenia, postupujte podľa týchto krokov:

  1. Zapnite aplikáciu Zabezpečenie
  2. Otvorte možnosť Bezpečnostná kontrola
  3. Aplikácia vykoná kontrolu a v prípade problému vám ukáže možnosti jeho vyriešenia

Kontrola nainštalovaných aplikácií cez Google Play Protect

Play protect je bezpečnostná vrstva od Googlu, ktorá sa nachádza v Obchode Play. Je nutné podotknúť, že táto kontrola analyzuje len aplikácie stiahnuté z práve spomínaného Obchodu Play a zväčša túto kontrolu vykoná pravidelne automaticky, no vy ju môžete spustiť aj manuálne. Tu je postup:

  1. Otvorte Obchod Play
  2. Kliknite na svoju profilovú ikonu, nachádza sa napravo na vyhľadávacom paneli.
  3. Následne otvorte Play Protect a kliknite Skontrolovať. Play Protect skontroluje všetky nainštalované aplikácie stiahnuté z Obchodu Play

Použitie softvéru tretej strany – Malwarebytes

Malwarebytes je jeden z najlepších programov na ochranudetegovanie rôznych druhov vírusov či malvérov. Je nutné spomenúť, že aplikácia má aj platenú verziu, no bezplatná verzia pri skenovaní vírusov nie je o nič ochudobnená. Spustenie Malwarebytes je jednoduché:

  1. Stiahnite si aplikáciu Malwarebytes z Obchodu Play
  2. Zapnite aplikáciu Malwarebytes.
  3. Kliknite na Analyze now. Toto skenovanie môže chvíľu trvať, záleží od veľkosti a zaplnenia pamäte zariadenia.

Zdroj: xiaomiadictos.com

Mohlo by vás tiež zaujímať