redmi note 11
Zdroj: Youtube (Geekbuying)

Unikli informácie o pripravovanej sérii Redmi Note 12: Prvé modely majú prísť už budúci mesiac!

Modelový rad Redmi Note 12 podľa všetkého príde na trh už v priebehu nasledujúcich týždňov. Okrem toho môžeme očakávať špičkovú výbavu.

Smartfóny z radu Redmi Note sa zvyčajne delia do dvoch kategórii. Jedna z nich ponúka zariadenia, ktoré sa zameriavajú na vyšší výkon, teda prinášajú lepší čipset s ohľadom na možnosť kvalitnejšieho hrania hier či využívania náročnejších aplikácií. Druhá kategória zasa prináša inovácie, aké sa v strednej triede tak často nevidia a môžu nám priniesť napríklad rýchlejšie nabíjanie či lepšiu kameru. A vzhľadom k tomu, že modelový rad Redmi Note 11T, ktorý prišiel v rámci čínskej línie, bol zameraný na výkon, séria Redmi Note 12 by sa mala zamerať skôr na inovácie. Portál gizchina.com nám prináša viaceré informácie o pripravovaných smartfónoch a ak vás zaujíma niečo viac, môžete sa na to pozrieť s nami.

Séria Redmi Note 12 by mohla prísť už budúci mesiac

Modelový rad Redmi Note 11 prvýkrát uzrel svetlo sveta ešte v októbri roku 2021, kedy prebehlo čínske predstavenie zariadení. Do Európy sa nový modelový rad dostal až oveľa neskôr, pričom globálne zariadenia ponúkli upravenú výbavu. Vzhľadom k minuloročnému predstaveniu smartfónov však tiež očakávame, že aj séria Redmi Note 12 by sa mohla ukázať už teraz. Nasvedčujú tomu aj úniky a zhodujú sa tiež viacerí leakeri. V skutočnosti by predstavenie novej série od Redmi mohlo prebehnúť ešte pred veľkými zľavami, ktoré sa spájajú s dátumom 11.11. ako nákupným sviatkom.

Redmi Note 11
Zdroj: YouTube (808)

Redmi by modely zo svojej najpopulárnejšej série mohlo teda predstaviť už v priebehu októbra rovnako, ako tomu bolo minulý rok. Únik informácií tiež poukazuje na zariadenia, ktoré by sa v sérii Redmi Note 12 mohli objaviť. Samozrejme, že nemusíme rátať s jedným modelom, keďže práve rad Redmi Note býva zvyčajne rozrastený a vie ponúknuť pokojne aj osem modelov s rôznou výbavou. Pri prvom predstavení série by sme mali rátať s trojicou modelov, ktoré sa majú sústrediť na skvelú výbavu, aká v strednej triede nie je ničím zvyčajným.

Takúto výbavu v sérii očakávame

Ešte predtým, než si prezradíme, čo všetko by zariadenia z nového radu Redmi Note mali ponúknuť, povieme si, aké modely očakávame. Základná verzia smartfónu by pochopiteľne mala prísť s označením Redmi Note 12. Okrem neho však pochopiteľne môžeme rátať aj s Pro modelom a rozpráva sa aj o verzii s označením Pro+. Modelový rad označený číslovkou dvanásť by tak už čoskoro mohol prísť v zložení z trojice zariadení. Podľa všetkého by modely mali ponúknuť čipsety od spoločnosti MediaTek rovnako, ako tomu bolo minulý rok.

Redmi Note 10 Pro Max
Zdroj: YouTube (C4ETech)

Jeden zo zariadení by mal vsadiť na čipset MediaTek Dimensity 1080. Tento čipset ponúka porovnateľný výkon s čipsetom Snapdragon 778G+. Jeho výhodou je však cena, ktorá je podstatne nižšia. Model s týmto čipsetom si tak bude môcť dovoliť nasadiť nižšiu cenu. Okrem toho by séria Redmi Note 12 mala ponúknuť aj 120W nabíjanie a 50mpx kameru, ktorá by sa mohla porovnávať s tou, ktorú nájdeme v Xiaomi 12. Čínska cena modelov by mala začínať na úrovni 140 dolárov. V prípade globálnej distribúcie však môžeme rátať s vyššou cenou.

Kúpili by ste si niektorý model z tejto série? Alebo máte vyhliadnutý iný smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať