Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Unikli informácie o výbave série Redmi Note 13: Aj lacné modely získajú prémiové špecifikácie!

Séria Redmi Note 13 by mala fanúšikov potešiť prémiovou výbavou. Pozrite sa, čo všetko by sme mali v jej základe nájsť, prekvapí vás to.

Séria Redmi Note od čínskej spoločnosti Xiaomi sa zvyčajne spája s nižšou cenou a výbavou s niekoľkými kompromismi. Práve táto séria dokázala čínskemu gigantovi získať takú popularitu, akú má dnes a len nedávno sa spoločnosť pochválila až 300 miliónmi predaných zariadení práve v sérii Redmi Note. Už koncom tohto roka sa pritom máme pozrieť na predstavenie série Redmi Note 13, ktorá bude zo začiatku určená len pre Čínu. Začiatkom budúceho roka sa ale podľa všetkého pozrieme na tieto modely aj na našich predajných pultoch, a preto sa teraz pozrieme na základné informácie o ich výbave. Leaker Mukul Garg totiž na svojom účte na Twitteri zdieľal výbavu dvoch modelov práve z tejto série.

Séria Redmi Note 13 tento rok prekvapí

Ak patríte medzi fanúšikov lacnejších telefónov strednej triedy, tak ste si mohli všimnúť, že sa tieto telefóny rok od roku zlepšujú. To, čo by sme v minulosti videli len v prémiových telefónoch dnes nájdeme aj v zariadeniach, ktoré stoja 250 či 300 eur a čoraz častejšie teda nemáme potrebu za telefóny utrácať vyššie peniaze. Aj séria Redmi Note bude patriť medzi atraktívne série strednej triedy, najmä ak získa nasledujúce špecifikácie. Podľa všetkého totiž vo výbave týchto modelov nájdeme napríklad 6.67″ 1.5K OLED displej s rozlíšením 2712×1220 pixelov. To ale nie je všetko.

Leaker nás informuje aj o prítomnosti 2.8GHz procesoru, no zatiaľ nevieme, na aký procesor Redmi vsadí. Očakávame, že v rámci šetrenia by séria Redmi Note 13 mohla vsadiť na výkonnejšie čipsety od spoločnosti MediaTek. Dozvedáme sa aj o prítomnosti 16-megapixelového selfie snímača telefónov, no taktiež zaujímavom hlavnom fotoaparáte. Hlavný snímač fotoaparátu má mať až 200 megapixelov a doplniť ho má 8-megapixelový a 2-megapixelový snímač so zatiaľ neznámymi úlohami.

Keďže nás leaker informuje o dvoch modeloch, získavame informácie o dvoch rôznych kapacitách batérie. Pravdepodobne menej vybavený telefóny série Redmi Note 13 ponúkne batériu s kapacitou 4880mAh. Lepšie vybavený model zasa vsadí na 5020mAh batériu. Celá séria by mala na trh prísť už aj s nadstavbou MIUI 15, no táto informácia zatiaľ nie je potvrdená.

Zatiaľ nevieme, o ktoré modely ide

Séria Redmi Note je zvyčajne zložená z viacerých telefónov. Pri predstavení sa ale tradične dozvedáme o troch alebo štyroch smartfónoch, pričom leaker poukázal len na dva modely. Nevieme teda, či ide o výbavu aj toho najmenej vybaveného základného modelu, ktorý by získal 200-megapixelový fotoaparát. Oveľa pravdepodobnejšie ale je, že by Xiaomi v sérii Redmi Note 13 použil takýto fotoaparát len v lepšie vybavených modeloch a základný model by ponúkol o niečo menej dychvyrážajúcu výbavu.

Čo poviete na tieto špecifikácie? Kúpili by ste si takýto smartfón od Redmi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať