Xiaomi 12S Ultra
Zdroj: Unsplash (Shawn Rain)

Unikol očakávaný dátum predstavenia modelu Xiaomi 13 Ultra: Vieme, kedy by novinka mohla prísť!

Xiaomi 13 Ultra môže prísť už o pár dní, odhaľuje posledný únik. Jeho výbava bude bezkonkurenčná a vylepší už existujúci Xiaomi 13 Pro.

Model Xiaomi 13 Ultra a jeho predstavenie je teraz skutočne horúcou témou medzi fanúšikmi spoločnosti. Tento smartfón by mal totiž nahradiť už predstavený Xiaomi 13 Pro, ktorý je aktuálne najvýkonnejším a najlepšie vybaveným smartfónom v ich portfóliu. Model v príprave však postupne odhaľuje svou výbavu, z ktorej je už teraz jasné, že nový smartfón bude zariadením, aké na trhu len tak nenájdeme. Najnovšie však unikajú informácie ohľadom očakávaného dátumu predstavenia, ktorý by mohol prísť už o pár dní. Tieto informácie nám sprostredkoval portál xiaomiadictos.com a ak aj vás zaujíma, kedy sa novinka z dielne Xiaomi predstaví, tak ste na správnom mieste. Teraz si to prezradíme spoločne.

Xiaomi 13 Ultra môže prísť už o pár dní

Predstavenie modelu Xiaomi 13 Ultra by mohlo byť veľkolepou udalosťou. Po dvoch rokoch sa totiž zariadenie s prívlastkom Ultra objaví aj v Európe, čo už potvrdili viacerí predstavitelia spoločnosti. Predstavenie pre globálny trh a Čínu by pritom mohlo prebehnúť naraz, keďže už teraz vieme, že má prebehnúť ešte do konca tohto mesiaca. Na jednom z čínskych internetových obchodov sa však objavil baner, ktorý tvrdil, že nové Xiaomi produkty prídu už o pár dní. Poukázal aj na konkrétny dátum a čas predstavenia.

Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Ak by sa tieto informácie potvrdili, tak by sa Xiaomi 13 Ultra mohol predstaviť už 18.4. 2023. Predtavenie by pritom prebehlo o 13:00 nášho času, čo je typický čas pre predstavenie nových telefónov. Ako deň by si pritom Xiaomi vybralo utorok, čo taktiež korešponduje so zvykmi spoločnosti. Aktuálne vieme odhadnúť aj nejaké súčasti výbavy, ktoré by potešili aj tých náročnejších používateľov. Vzhľadom na to ale môžeme rátať aj s vyššou cenou telefónu, ktorá zasa nebude taká lákavá pre väčšinu fanúšikov.

Snapdragon 8 Gen 2 aj fotoaparát od Leicy

Pripravovaný Xiaomi 13 Ultra by mal prakticky ponúkať základ z už predstaveného Pro modelu, no samozrejme s nejakými vylepšeniami. Najväčším vylepšením by mali byť pravdepodobne až štyri 50-megapixelové snímače fotoaparátu, pričom môžeme rátať aj s pomocou od spoločnosti Leica. Zmenou by však malo prejsť aj nabíjanie, nakoľko model už prešiel 3C certifikáciou. Káblové nabíjanie by malo mať výkon až 90W, pričom Pro model ponúkol 120W nabíjanie.

Xiaomi 13 Ultra
Zdroj: gizchina.com

O výkon by sa mal rovnako postarať čipset Snapdragon 8 Gen 2, no ďalšie zmeny v rámci výbavy zatiaľ nepoznáme. Očakávame, že sa smartfón bude dizajnom podobať na minuloročný Xiaomi 12S Ultra. Ďalšie informácie ale zatiaľ nemáme potvrdené, pričom by sme sa ich mali dozvedieť už čoskoro. Predstavenie by totiž mohlo byť už za rohom.

Budete čakať na predstavenie modelu Xiaomi 13 Ultra? A zvažujete aj jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať