Xiaomi 12S Ultra
Zdroj: Unsplash (Shawn Rain)

Vrcholný Xiaomi 13 Ultra sa objavil na reálnej snímke: Bude takto vyzerať finálny model?

Xiaomi 13 Ultra príde na globálny trh až o pár týždňov. Teraz sa však naň môžeme pozrieť na prvej reálnej snímke mimo rendery.

Predstavenie modelového radu Xiaomi 13 na globálnom trhu je už na spadnutie. Už 26. februára budeme môcť sledovať odhalenie vlajkovej série z dielne čínskeho giganta, ktorá bude pozostávať z trojice smartfónov. Najočakávanejší model s označením Xiaomi 13 Ultra však zatiaľ medzi ne patriť nebude, keďže túto novinku má výrobca priniesť neskôr. Portál gizchina.com nám ale teraz prináša prvé reálne snímky modelu, ktorým by mohol byť práve smartfón s prívlastkom Ultra. Táto snímka sa zhoduje s rendermi zariadenia a ak sa aj vy zaujímate o predstavenie vrcholného modelu od Xiaomi, ste na správnom mieste. Túto reálnu snímku vám totiž teraz prinesieme v našom článku.

Ako vyzerá Xiaomi 13 Ultra na snímkach?

Aj keď sa vrcholný model série neukáže počas konferencie MWC v Barcelone s ostatnými smartfónmi, tak nikoho neprekvapí, že je už v pokročilom štádiu prípravy. Xiaomi však nechce jeho predstavenie uponáhľať a dáva si záležať na tom, aby nemal pri jeho odhalení žiadne nedostatky. Xiaomi 13 Ultra tak dnes už skutočne existuje, aj keď sa zatiaľ ešte neukáže. My sa naň môžeme zatiaľ pozrieť na prvých reálnych snímkach, na ktorých nám odhaľuje svoj dizajn.

Xiaomi 13 Ultra
Zdroj: gizchina.com

Ak ste videli skoršie rendery zariadenia, tak ste si isto všimli podobnosť smartfónu na snímke s rendermi. Na snímke sa nám objavil model s vystúpeným modulom pre kameru, ktorá bude vo väčšom kruhovom prvku. Pri kamere môžeme vidieť aj nápis Leica, čo potvrdzuje spoluprácu tejto spoločnosti na kamere tohto zariadenia. Musíme ale spomenúť, že finálny dizajn modelu Xiaomi 13 Ultra sa nakoniec môže ešte líšiť. Pravdepodobne ide len o prvú verziu zariadenia, na ktorej zatiaľ ešte nevidíme ani logo spoločnosti.

Prémiový model pravdepodobne príde o niekoľko týždňov

Keďže predstavenie modelu Xiaomi 13 Ultra nemá prebehnúť popri prvých telefónoch série, tak ostáva otázkou, kedy nám ho Xiaomi predstaví. V súčasnosti očakávame, že sa prémiová novinka predstaví počas mesiacov apríl či máj, no žiadne oficiálne informácie zatiaľ nemáme. Vzhľadom k pokročilým prípravám zariadenia by nás ale neprekvapilo, keby sme sa ich začali dozvedať čoraz častejšie. Predstavenie novinky prebehne aj na globálnom trhu, pričom nám to potvrdil aj sám CEO spoločnosti.

Z oblasti výbavy čakáme, že novinka prinesie čipset Snapdragon 8 Gen 2, prípadne verziu Snapdragon 8+ Gen 2. Snímka nám potvrdila aj kameru, na ktorej sa podieľala Leica, no ďalšie informácie o výbave zatiaľ nemáme. Už teraz ale vieme povedať, že Xiaomi 13 Ultra prinesie vrcholnú výbavu, no zároveň aj s menej atraktívnou cenovkou.

Pozdáva sa vám zatiaľ pripravovaný Xiaomi 13 Ultra? A akú cenu mu odhadujete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať