Xiaomi 13 Ultra kamera
Zdroj: Xiaomi

Vieme, kedy sa majú predstaviť modely zo série Xiaomi 14. Informácie o predstavení prichádzajú so špecifikáciami

Séria Xiaomi 14 príde na trh skôr ako minuloročné modely. Potvrdzuje to známy leaker, ktorý poukazuje aj na prvky výbavy.

Modelový rad Xiaomi 14 bude vlajkovým radom pre rok 2024. Jeho predstavenie však budeme môcť sledovať už koncom tohto roka, pričom dátum predstavenia sa čoraz viac upresňuje. Okrem toho však vieme, že čínsky gigant už vo veľkom pracuje aj na týchto modeloch a dozvedáme sa prvé informácie aj o výbave týchto telefónov. A portál gizmochina.com nám teraz prináša konkrétnejšie informácie o nabíjaní a kapacite batérie pre oba modely série, pričom nám upresňuje práve aj predstavenie noviniek. Kedy teda ďalší vlajkový rad uvidíme na trhu a akú batériu nám ponúknu? Bližšie informácie si prinesieme v našom článku.

Séria Xiaomi 14 má ponúknuť vylepšenie v oblasti výdrže a nabíjania

Nové modely z vlajkovej série od Xiaomi prinesú viacero vylepšení v porovnaní s tohtoročnou sériou. Výnimkou nebude ani oblasť výdrže na jedno nabitie či dokonca samotné nabíjanie. Podľa posledných informácií, ktoré zdieľal známy leaker a tipster Digital Chat Station, má základný model série s označením Xiaomi 14 ponúknuť až 4860mAh batériu. Popri tejto batérii má model používateľom priniesť aj podporu pre 90W káblové nabíjanie, čo bude vylepšením v porovnaní s tohtoročným modelom. Ten totiž ponúkol „len“ 67W nabíjanie.

Lepšie vybavený Xiaomi 14 Pro má zasa vo výbave obsahovať 5000mAh batériu, čo sa dnes čoraz častejšie objavuje v lacnejších aj lepších modeloch. Popri takejto veľkej batérii sa stretneme aj s podporou pre 120W nabíjanie. Oba telefóny by aspoň na globálnom trhu mali ponúknuť aj nabíjací adaptér v balení. Taktiež sa dozvedáme o tom, že zariadenia budú podporovať až 50W bezdrôtové nabíjanie, čo je pre čínske modely vrcholnou hodnotou pre bezdrôtové nabíjanie.

Zariadenia prídu na trh skôr ako minulý rok

Akýmsi trendom posledných rokov je prinášanie vlajkových lodí skôr ako pri predchádzajúcom rade. A zatiaľ čo séria Xiaomi 12 prišla na čínsky trh koncom roka 2021, tak séria Xiaomi 13 sa na trhu objavila už na začiatku decembra. Podľa posledných únikov však sa však séria Xiaomi 14 má predstaviť ešte skôr a známy leaker nám to potvrdzuje. Predstavenie dvoch telefónov vlajkovej série by teda malo prebehnúť už v novembri.

Oba telefóny majú rovnako ponúknuť tú najlepšiu výbavu, akú na trhu nájdeme. Už v októbri by mal Qualcomm predstaviť novú generáciu svojich vlajkových čipsetov, teda Snapdragon 8 Gen 3. Práve tento čipset by sme mali nájsť vo výbave oboch modelov, ktoré sa predstavia už v novembri. Základný Xiaomi 14 a jeho Pro verziu by mal Lite model, resp. aj Ultra model doplniť až neskôr. Opakovať by sa teda mohol scenár z tohto roka pri sérii Xiaomi 13.

Plánujete prechod na sériu Xiaomi 14? Alebo ste skôr fanúšikmi lacnejších modelov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať