Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi môže tento rok prekvapiť nabíjaním: 210W nabíjanie môže zavítať aj do Európy!

Séria Xiaomi 13T by mohla zahrnúť aj jeden smartfón s 210W nabíjaním. Nasvedčujú o tom informácie o pripravovanom čínskom modeli.

Postupne prechádzame do druhej polovice roka, teda do času, kedy sa spoločnosti začnú sústreďovať na svoje ďalšie nové telefóny. Ako je to už u Xiaomi zvykom, každý rok môžeme sledovať dve vlny predstavovania modelov, pričom toto platí aj pri vlajkovej sérii telefónov. Základnú sériu Xiaomi 13 má tento rok doplniť aj séria 13T, teda séria, ktorá prinesie množstvo inovácií. Ako už však dobre viete, čínske a globálne verzie sú v druhej polovici roka mierne odlišné. Ako to teda s týmito smartfónmi je si teraz prezradíme v našom článku. O novinkách sa totiž dozvedáme niečo viac vďaka komunite Xiaomiui, ktorá nás pripravuje na predstavenie modelu s 210W nabíjaním.

V príprave je Redmi K60 Ultra s 210W nabíjaním

Model Redmi K60 Ultra bude určený bezpochyby pre čínsky trh. Prečo si ho ale spájame aj s globálnym trhom? Pretože minuloročný Redmi K50 Ultra, jeho predchodca, sa objavil aj na našom trhu, kde zaujal vysokým výkonom a skvelým fotoaparátom. Tento model bol totiž základom pre Xiaomi 12T Pro, ktorý prišiel aj na náš trh. Tohtoročný model s označením Xiaomi 13T Pro by tak mohol rovnako vychádzať z modelu Redmi K60 Ultra, o ktorom už teraz vieme zaujímavé novinky. Na náš trh by totiž mohol priniesť zaujímavé inovácie.

MIUI-11-Animacia-rychleho-nabijania
Zdroj: Xmobile.sk

Základom smartfónu má byť čipset MediaTek Dimensity 9200+. Tento čipset bude bezpochyby skutočne výkonnou verziou čipsetu od spoločnosti MediaTek, pričom čínsky gigant nám už niekoľkokrát potvrdil, že čipsety zo série Dimensity sú správnou voľbou. Okrem toho sa však máme tešiť aj na podporu 210W nabíjania, ktoré sme na našom trhu ešte nemohli vidieť. Ak sa teda tieto dohady nakoniec potvrdia, tak pôjde o smartfón z portfólie čínskeho giganta s najvyšším nabíjaním.

Redmi K60 Ultra príde v blízkej dobe, Xiaomi 13T Pro neskôr

Model s označením Redmi K60 Ultra by mal na čínsky trh prísť v blízkej dobe. Očakávame, že ho čínsky gigant predstaví už o pár týždňov, no v Európe si budeme musieť počkať. Informácie o jeho globálnej verzii zatiaľ patria len medzi špekulácie a vychádzajú z politiky predstavovania smartfónov Xiaomi. Aj tento rok by sa teda model s prívlastkom Ultra mohol objaviť na globálnom trhu v rámci druhej vlny vlajkovej série smartfónov.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Na oficiálne informácie si však pravdepodobne ešte chvíľu počkáme. Séria Xiaomi 13T by sa mala predstaviť až na jeseň, nakoľko minuloročná séria prišla na náš trh v októbri. Už v nasledujúcich týždňoch by sme ale mohli vidieť nejaké informácie z certifikácií, ktoré by tieto dohady potvrdili alebo vyvrátili.

Kúpili by ste si smartfón s 210W nabíjaním? Alebo vám táto súčasť už príde ako zbytočná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať