Black Shark 3S
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Black Shark 4 – čo o pripravovanom smartfóne zatiaľ vieme?

Máme stále viac informácií o pripravovanom hernom smartfóne Black Shark 4, pozrite sa na pripravovanú cenu, dátum predstavenia, či dizajn.

Potvrdený herný smartfón Black Shark 4 dostáva stále reálnejšiu podobu a jeho predstavenie je takmer za rohom. Najnovšie sme podľa portálu Techadvisor.co.uk zhrnuli, čo o pripravovanom smartfóne vieme a taktiež niektoré špekulácie.

Kedy bude Black Shark 4 predstavený?

CEO spoločnosti Black Shark, Luo Yuzhou, oznámil prostredníctvom sociálnej siete Weibo, že smartfón bude predstavený už čoskoro. I keď tu nemáme presný dátum predstavenia, jeho predchodcovia boli väčšinou predstavený v marci, keď vynecháme prvú generáciu predstavenú v apríli 2018 a model Black Shark 2 Pro predstavený v októbri 2019. Celkovo tu teda máme 3 modely predstavené v marci a práve preto očakávame štvrtú generáciu smartfónu už budúci mesiac.

Aká je očakávaná cena?

Cena predchádzajúcich smartfónov sa pohybovala na úrovni od 550€ do 600€. Pri nadchádzajúcej štvrtej generácii neočakávame výrazné zdraženie, preto by sme mohli očakávať cenovku štartujúcu práve na úrovni 600€. Ak by spolu so základným modelom vyšla i Pro verzia, tam by sme si mohli už kúsok priplatiť, keďže Black Shark 3 Pro sa pohyboval na hranici 899€.

Vybavenie smartfónu

Nabíjanie a výdrž smartfónu je pre každého hráča nepochybne dôležitým aspektom. U Black Shark 4 sa môžeme tešiť na 120W nabíjanie a batériu s kapacitou 4500 mAh, teda nabitie z 0% na 100% by malo trvať len neuveriteľných 15 minút. Očakáva sa tiež vlajkový procesor Qualcomm Snapdragon 888 i keď objavenie zariadenia u Google Play Console označuje niečo úplne iné. Podľa tohto zoznamu príde smartfón so starším Snapdragon 835, čo vyvoláva otázky o dôveryhodnosti tohto úniku.

Black Shark 4 certifikácia
Black Shark 4 zachytený v Google Play Console
Zdroj: Techadvisor.co.uk

Podľa tohto zoznamu si ale môžeme všimnúť viacero špecifikácií. Kódové meno kaiser, použitý GPU, Android 11 či veľkosť RAM. Treba spomenúť, že smartfón nedávno získal certifikáciu TENAA, kde je navyše poukazované na podporu 5G, rozmery 163.83mm x 76.35mm x 10.3mm a 6,67″ FHD+ displej, pravdepodobne s obnovovacou frekvenciou 144Hz.

Pripravovaný dizajn

Vďaka certifikácii TENAA sa môžeme pozrieť i na dizajn smartfónu. Fotoaparát by mal byť umiestnený horizontálne s ostrými okrajmi a snímač odtlačkov prstov zasa v tlačidle napájania. Očakávať môžeme tiež 3,5mm jack či 3 snímače kamery s neznámymi parametrami.

Black Shark 4
Zdroj: TENAA

Smartfón by mal byť už takmer pripravený uzrieť svetlo sveta, len si naň ešte chvíľu počkáme. Už teraz ale vieme, že bude veľmi výkonným vďaka svojmu ohodnoteniu v rebríčku Antutu.

Mohlo by vás tiež zaujímať