Redmi Note 10
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Xiaomi chystá revolúciu lacných smartfónov: Táto prémiová súčasť bude aj v lacnejších modeloch!

Nový model od Xiaomi má priniesť prémiovú súčasť s nízkou cenovkou. Odhalenie tohto smartfónu má prebehnúť do konca mesiaca.

Čínske Xiaomi je známym priekopníkom nových a prémiových technológií. Len nedávno vyšlo najavo, že lacnejší modelový rad Redmi Note 12 má priniesť dve nové prémiové súčasti, pričom jedna z nich bude svetovou premiérou. Teraz sa tiež dozvedáme, že tento modelový rad má okrem iného v jednom prípade priniesť aj lepší displej, ktorý vidíme prevažne len vo vlajkových sériách. Dočkáme sa novej éry lacnejších smartfónov? Možno aj áno, pretože najlepšie vybavený model série má priniesť také súčasti, aké poznáme len z vlajok. Bližšie informácie ohľadom nových smartfónov nám prináša portál gsmarena.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Xiaomi na plagáte odhalilo prémiový displej pre sériu Redmi Note 12

Populárna spoločnosť Xiaomi už pomaly začala s lákaním používateľov na predstavovanie nového modelového radu Redmi Note 12. My už sa tiež nevieme dočkať, čo si pre nás Redmi pripravilo, keďže očakávame tri modely. Každý z nich by mal priniesť inú výbavu, no aj najlacnejší smartfón série má podľa certifikácií patriť medzi vyššiu strednú triedu. Poznáme totiž informácie o nabíjaní, pričom najmenej vybavený model má ponúknuť 67W nabíjanie, stredný smartfón 120W nabíjanie a vrcholný až pri výkone 210W.

Redmi Note 12 Pro+ displej
Zdroj: GSMArena.com

A pri najlepšie vybavenom smartfóne ešte chvíľu ostaneme. V radoch Xiaomi smartfónov má získať označenie Redmi Note 12 Pro+, teda aspoň podľa označovania z minulých rokov. Na plagáte sa však tento model objavil so zakriveným displejom, ktorý častokrát nachádzame len u prémiových modelov. Šlo by samozrejme o OLED panel pravdepodobne s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie. Ak by však Redmi prinieslo takúto výbavu do najlepšie vybaveného smartfónu z radu Redmi Note, boli by sme svedkami revolúcie medzi strednou triedou zariadení.

Zakrivený displej je veľkým pokrokom

Len minulý rok nám čínske Xiaomi predstavilo prvé modely z radu Redmi Note, ktoré ponúkli AMOLED panely. Séria Redmi Note 9 sa totiž stále držala pri IPS LCD paneloch, no rad Redmi Note 10 z marca minulého roku už vsadil na AMOLEDy. Tie si ostatne udržal aj rad Redmi Note 11, no pri ďalšej generácii smartfónov je zrejme čas na zmenu. Zakrivený panel by nám priniesol pocit prémiovej triedy v smartfóne spadajúcom do vyššej strednej triedy. Výkon by modelu mal zaistiť výkonný MediaTek Dimensity 1080, ktorý je taktiež zástupcom vyššej strednej triedy.

Redmi Note 10 Pro Max
Zdroj: YouTube (C4ETech)

Zakrivené displeje však nie sú úplným štandardom pre smartfóny od Xiaomi, ktoré nespadajú do hlavnej línie vlajkových modelov. Tento rok napríklad po takomto displeji u nás siahli len modely ako Xiaomi 12 a jeho Pro verzia. Dokonca ani Lite verzia vlajkovej série s takouto výbavou neprišla, čo značí, že Redmi Note 12 Pro+ bude naozaj výnimočným smartfónom medzi svojou triedou.

Kúpili by ste si Redmi Note 12 Pro+ s takouto výbavou? A ste fanúšikmi zakriveného displeja alebo radšej plochého? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať