Redmi Note 10
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Pripravte sa na sériu nových smartfónov: Modelový rad Redmi Note 12 príde už tento mesiac!

Modelový rad Redmi Note 12 má prísť už v priebehu najbližších dní. Tešiť sa môžeme na viaceré nové inovácie, aké tu ešte neboli.

Séria modelových radov pre rok 2022 je už pomaly za nami. Aj čínske Xiaomi nám tento rok predstavilo viacero nových smartfónov, pričom sme boli svedkami predstavenia drahších a prémiových modelov, zlatej strednej triedy a aj úplne najlacnejších modelov. Tento rok nám dokonca priniesol prvé zariadenia s kamerou od Leicy v portfóliu spoločnosti, ale aj nový modelový rad Redmi A1, ktorý prináša základnú výbavu s čistým Androidom. Teraz prišiel čas na predstavenie telefónov, ktoré nás budú sprevádzať budúci rok, teda počas roku 2023. Takýmito smartfónmi budú aj zariadenia z radu Redmi Note 12, ktoré nám čínsky gigant podľa portálu GSMArena.com prinesie už tento mesiac.

Čínske predstavenie radu Redmi Note 12 už tento mesiac

Modelový rad Redmi Note 11 nám minulý rok ponúkol až 18 rôznych smartfónov na rôznych trhoch. Ak teda zrátame všetky zariadenia, ktoré spadajú pod túto sériu, dostaneme sa po naozaj vysoké číslo. Je teda najvyšší čas k tomu, aby sa Xiaomi posunulo ďalej a predstavilo sériu Redmi Note 12. Aktuálne sa na čínskej sociálnej sieti Weibo objavil plagát k predstavovaniu. Ten nás informuje o tom, že predstavenie tejto série prebehne ešte tento mesiac. Vzhľadom k plagátu sa dozvedáme viaceré novinky, ktoré nás môžu potešiť.

Redmi Note 12 plagát
Zdroj: GSMArena.com

Napriek tomu musíme vyzdvihnúť, že pôjde zatiaľ len o čínske predstavenie modelov a na globálnom trhu sa zrejme objavia až neskôr. Rovnako tomu tak bolo aj minulý rok, pričom pôvodné zariadenia zo série Redmi Note 11 ku nám prišli ešte aj s rozličným označením. Prejdime však k informáciám, ktoré o týchto telefónoch máme. Podľa posledných únikov a špekulácií bude totiž séria Redmi Note 12 naozaj bohatá na inovácie a funkcie, aké v lacnejšej cenovej kategórii len tak nenájdeme.

Séria prinesie dve významné inovácie

Ako nás informujú posledné novinky, modelový rad Redmi Note 12 prinesie dve významné inovácie. Jedna z nich by pritom mala byť prvou na svete. Zatiaľ nevieme, kam čínske Xiaomi touto skutočnosťou naráža, no s najväčšou pravdepodobnosťou bude niektorý zo smartfónov v sérii skutočným unikátom. Počas predstavenia čakáme na odhalenie trojice modelov, ktorých označenie zatiaľ nepoznáme. Ak by sme však vychádzali z tradičného označovania zariadení v sérii, tešiť by sme sa mohli na Redmi Note 12, jeho Pro verziu a taktiež model s označením Pro+.

Redmi Note 11
Zdroj: Zdroj: YouTube (Vy Vo Xuan)

Certifikácie nám zatiaľ poodhalili rýchlosti nabíjania, ktoré novinky budú podporovať. Základný model by mal priniesť podporu pre 67W nabíjanie rovnako ako vlajkový Xiaomi 13. Pro verzia má zasa ponúknuť 120W nabíjanie a najlepšie vybavený model až 210W nabíjanie. Smartfóny majú poháňať čipsety od spoločnosti MediaTek. Jedna z noviniek by pritom mala siahnuť po novopredstavenom čipsete Dimensity 1080.

Čakáte na predstavenie nových modelov zo série Redmi Note 12? A zvažujete kúpu niektorého z týchto modelov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať