Zdroj: Xiaomi

Xiaomi CIVI 3 má priniesť prekvapivé súčasti výbavy: Čo ponúkne a príde vôbec do Európy?

Unikli informácie o pripravovanom Xiaomi CIVI 3. Podľa všetkého siahne po inej kľúčovej súčasti výbavy ako jeho predchodcovia

Modelový rad Xiaomi CIVI patrí medzi najatraktívnejšie série z portfólia spoločnosti. Vyznačuje sa najmä dostupnou cenou, atraktívnym dizajnom a výbavou, akú inde nenájdeme. Zvyčajne sa táto séria zameriava na mladých, pričom dáva teda dôraz na funkcie, ktoré ich zaujímajú najviac. Medzi tieto funkcie vieme zaradiť aj selfie kameru či dlhú výdrž batérie a mnohé ďalšie. Aktuálne nás portál gizmochina.com informoval o tom, čo prinesie vo výbave už tretia generácia týchto smartfónov. A aj keď sa zariadenia z tejto série zatiaľ do Európy nedostali, je veľmi pravdepodobné, že to v budúcnosti bude inak. A čo ponúkne pripravovaný Xiaomi CIVI 3 si teraz prezradíme spoločne.

Xiaomi CIVI 3 má vsadiť na čipset od spoločnosti MediaTek

Smartfóny zo série Xiaomi CIVI sa doteraz prezentovali ako výkonné zariadenia s čipsetom od spoločnosti Qualcomm. Obe generácie smartfónov tak doteraz priniesli čipsety pre vyššiu strednú triedu v podobe Snapdragonu 778G, resp. Snapdragonu 7 Gen 1 v prípade novšej generácie. Zdá sa však, že sa Xiaomi v prípade tretej generácie smartfónov rozhodlo niečo ušetriť a vsadiť na konkurenčné čipsety od MediaTeku. Dokázalo by si tak zaručiť nižšiu cenu pre pripravovaný Xiaomi CIVI 3, ktorý by sa mohol stať atraktívnejším aj pre používateľov, ktorí nechcú veľa utrácať.

xiaomi-civi-55-960x506-1
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Posledné úniky teda poukazujú na to, že by Xiaomi CIVI 3 ponúkol čipset MediaTek Dimensity 8200. Tento čipset patrí medzi vrchol od tohto výrobcu toho, čo môžu priniesť modely vo vyššej strednej triede ponúknuť. Očakávame, že sa ale objaví aj v lacnejších verziách vlajkových lodí, teda triede, ktorá sa prezýva aj ako zabijaci vlajkových lodí. Okrem čipsetu sme sa ale dozvedeli aj informácie o fotoaparáte zariadenia.

Lepšia kamera a možná globálna dostupnosť

Ako to už bývy zvykom, séria Xiaomi CIVI sa sústreďuje aj na fotoaparát a snímky. Predchádzajúca generácia v podobe CIVI 2 priniesla vo výbave čipset Sony IMX766, ktorý sme rovnako vedeli nájsť aj vo vlajkovom Xiaomi 12 z minulého roka. Xiaomi CIVI 3 však má priniesť novší Sony IMX800 s 50 megapixelmi. O ďalších snímačoch kamery zatiaľ nemáme žiadne informácie. Selfie kamera by však mala zostať rovnako prémiová, nakoľko podľa všetkého opäť ponúkne dva 32mpx snímače v priestrele displeja.

Xiaomi Civid displej a predna cast
Zdroj: Xiaomi

Prejdime ale ku globálnej dostupnosti. Ako sme už spomenuli, séria Xiaomi CIVI nebýva zvyčajne určená pre Európu. To sa ale má zmeniť už o pár dní. 26. februára totiž plánuje čínsky gigant predstaviť model s označením Xiaomi 13 Lite. Tento smartfón má byť globálnou verziou zariadenia Xiaomi CIVI 2, teda predchodcu pripravovanej novinky. Xiaomi CIVI 3 by sa tak neskôr tiež mohol objaviť aj u nás, pravdepodobne však nie s rovnakým označením.

Pozdáva sa vám výbava pripravovaného smartfónu? Alebo by ste radšej zvolili Snapdragon namiesto MediaTeku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať