Poco M4 Pro_displej
Zdroj: YouTube (ProductNation)

Xiaomi čoskoro prinesie model so 108mpx kamerou a 67W nabíjaním aj do Európy: O aký smartfón pôjde?

Novinka od Xiaomi nám ponúkne výbavu vyššej strednej triedy za dostupnú cenu. Predstavenie modelu Poco X5 Pro 5G je už na dosah.

Rok 2023 sa ešte len začal, no už teraz tu máme viacero smartfónov, na ktoré v Európe čakáme. Čínske Xiaomi totiž začalo ešte koncom októbra predstavovať prvé modely pre rok 2023, pričom šlo o sériu Redmi Note 12, Xiaomi 13 a teraz už aj Redmi K60. Viaceré modely sa zatiaľ objavili len v Číne a my teraz netrpezlivo čakáme na to, kedy prídu aj ku nám. Už v blízkej dobe máme byť ale svedkami predstavenia prvých modelov, ktoré budú určené aj pre globálny trh a teda aj pre Európu. Upozornila nás na to známa komunita Xiaomiui zverejnením pripravených verzií systému pre prvý model. Bude ním zástupca vyššej strednej triedy, ktorý vyniká svojou kamerou aj rýchlym nabíjaním.

Poco X5 Pro 5G je na ceste

Čínska spoločnosť Xiaomi pozostáva z materskej spoločnosti a jej dcérskych značiek, ktoré poznáme pod označením Redmi a Poco. Tesne pred koncom roka sme mohli byť svedkami predstavenia vlajkovej série Redmi K60, pričom po jej boku sme uvideli aj nový Redmi Note 12 Pro Speed. Ten nás zaujal najmä zaujímavou výbavou za nízku cenu a podľa našich informácií pôjde o prvý model od Redmi, ktorý sa dostane aj na európsky trh. Ukázať sa u nás má pod druhou dcérskou značkou spoločnosti, teda pod spoločnosťou Poco.

Redmi Note 12 Speed Edition
Zdroj: Redmi

Ako sme už naznačili, pôjde o Poco X5 Pro 5G s identickou výbavou, akú priniesol Redmi Note 12 Pro Speed. Pôvodný model od Redmi ale nemáme vidieť v Európe. Poco X5 Pro 5G má byť jeho globálnou verziou a aktuálne sa môžeme pozrieť na to, že existuje aj jeho globálna verzia ROM. Čínske Xiaomi už pripravilo globálnu verziu ROM pre tento model, ktorý pri predstavení pobeží na nadstavbe MIUI 14 a operačnom systéme Android 12. Krátko po predstavení by ho tak mohla očakávať aj aktualizácia na Android 13.

Xiaomi predstaví model v dohľadnej dobe

Pripravovaný Poco X5 Pro 5G má vo svojej výbave priniesť čipset Snapdragon 778G, 108mpx hlavný snímač kamery aj 5000mAh batériu s podporou pre 67W nabíjanie. Vzhľadom k pripravenej globálnej ROM pre model môžeme očakávať jeho predstavenie koncom januára či začiatkom februára. Tu ale treba spomenúť, že vzhľadom k prítomnosti nadstavby MIUI 14 príde model až po jej predstavení. Odhalenie nadstavby MIUI 14 očakávame po boku telefónov z radu Xiaomi 13. Aj jej globálne predstavenie by sa teda mohlo už blížiť.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Bližšie informácie však o dátume predstavenia zatiaľ nemáme. V súčasnosti ale v Európe očakávame viacero čínskych modelov, ktoré nám majú priniesť najnovšie technológie. A my len dúfame, že sa v blízkej dobe dozvieme aj dátumy predstavenia aspoň niektorých z nich.

Zvážili by ste kúpu pripravovaného Poco X5 Pro 5G? A na ktorý model od Xiaomi zatiaľ čakáte vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať