Xiaomi Phones
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi: „Ďakujeme za podporu v roku 2020. Toto všetko sa nám podarilo dosiahnuť!“

Čoho sa Xiaomi v minulom roku chytilo, tak to dotiahlo do úspešného konca

Xiaomi minulý rok valcovalo všetko, čo im prišlo do cesty. Podarilo sa im v treťom kvartáli prekonať predajmi smartfónov spoločnosť Apple, pričom predajmi dobieha aj Huawei, ktorý pravdepodobne už čoskoro predbehne. Zároveň spoločnosť prezradila, že sa jej podarilo raketovo rásť, a to hlavne v Európe. Dokonca tržby spoločnosti po prvýkrát z globálneho trhu, presiahli tržby z domácej Číny.

Spoločnosti sa rovnako podarilo na krátku dobu ovládnuť rebríček najlepších fotomobilov, ďalej ovládla aj rebríček najvýkonnejších smartfónov na trhu a podobne. Tých úspechov, ktoré spoločnosť dosiahla za uplynulý rok, je vcelku veľa.

Xiaomi ďakuje svojim fanúšikom za úspešný rok 2020. Vyzdvihuje hlavne tieto 2 momenty

Najnovšie Xiaomi zdieľalo niekoľko infografík prostredníctvom sociálnej siete Twitter, ktorými sa spoločnosť pozrela do nedávnej minulosti. Prvá infografika nižšie odhaľuje, že v priebehu 3. kvartálu minulého roka, sa podarilo spoločnosti umiestniť v rebríčku najpredávanejších modelov smartfónov, a to hneď tromi zariadeniami. Na ich čele stojí smartfón Redmi Note 9, z ktorého sa predalo približne 6 miliónov kusov.

Najpredávanejšie smartfony 3. kvartal 2020
Zdroj: Xiaomi (Twitter)

Predaje zariadení Redmi Note 9 presiahli magickú hranicu

Druhá infografika, ktorú spoločnosť zdieľala, zas prezrádza, že z produktovej rady Redmi Note 9 sa celkovo predalo viac ako 20-miliónov kusov zariadení. O produktovej rade tak môžeme hovoriť, ako o jednej z najúspešnejších rád smartfónov roku 2020.

Najpredávanejšie smartfony 3. kvartal 2020
Zdroj: Xiaomi (Twitter)

Prispeli ste do týchto štatistík aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

V každom prípade budeme zvedaví na finiš minulého roka, a to ako na kvartálne štatistiky, tak aj na celoročné. Dostupné by mohli byť v priebehu najbližších dní, až týždňov. Prekvapila spoločnosť Xiaomi v niečom aj vás za uplynulý rok?

Mohlo by vás tiež zaujímať