Donald Trump Xiaomi
Zdroj: flickr.com (Gage Skidmore), Xiaomi

Xiaomi je z najhoršieho vonku. USA vyradilo spoločnosť zo sankčného zoznamu!

Začiatkom roka obehla technologický svet správa, že Xiaomi sa dostalo na zoznam spoločností, na ktoré americká vláda uvalila sankcie. Dôvodom malo byť údajné prepojenie spoločnosti na štátne orgány. Samozrejme, spoločnosť tieto tvrdenia poprela a vyjadrila sa, že to nie je pravda. V dôsledku sankcií mali všetci americkí investori predať do približne prvej polovice novembra tohto roka akcie spoločnosti. V dôsledku toho došlo k prudkému prepadu hodnoty akcií spoločnosti ako takých. Neskôr sa spoločnosti podarilo pozastaviť účinnosť týchto sankcií, nemala však ešte vyhrané.

Nedávno technologický svet obehla informácia, že medzi USA a Xiaomi sa rysuje dohoda. Je zjavné, že tieto informácie spred približne dvoch týždňov, boli pravdivými. Najnovšie správy, ktoré sa objavili na viacerých technologických portáloch odvolávajúc sa na Xiaomi upozorňujú na to, že medzi čínskym technologickým gigantom a americkými úradmi, došlo k dohode.

Podľa publikovaných správ Xiaomi bolo odstránené zo zoznamu spoločností, ktoré sú údajnou hrozbou pre Ameriku. V dôsledku toho došlo k odstráneniu všetkých obmedzení, ktoré boli uvalené na spoločnosť. Informovala o tom samotná spoločnosť prostredníctvom svojho oficiálneho Twitter účtu.

„Spoločnosť Xiaomi (ďalej len „spoločnosť“) s potešením oznamuje, že včera 25. mája 2021 o 16:09 hod. (EST) vydal okresný súd Spojených štátov pre oblasť Columbie príkaz na ukončenie činnosti amerického ministerstva obrany. označenie spoločnosti za „Čínsku komunistickú vojenskú spoločnosť“ (CCMC). Zrušením tohto označenia súd pristúpil k formálnemu zrušeniu všetkých obmedzení pre občanov USA týkajúcich sa nákupu alebo predaja cenných papierov spoločnosti…“ píše sa v publikovanom statuse nižšie.

Mohlo by vás tiež zaujímať