Telefón zameraný na fotografovanie a prácu.
Telefón zameraný na fotografovanie a prácu. Zdroj: Xiaomi

Xiaomi má tento rok priniesť ďalšieho zástupcu skladateľných modelov: V databáze sa objavil MIX Fold 3!

Xiaomi MIX Fold 3 už má byť v príprave. Certifikácia v IMEI databáze nám poodhaľuje podstatné informácie k jeho predstaveniu.

Skladateľné smartfóny sa postupne stávajú plnohodnotnými súčasťami portfólií výrobcov smartfónov, čo môže určite potvrdiť aj čínske Xiaomi. Aj keď nepatrí medzi najväčších výrobcov skladateľných modelov, tak prináša kvalitné zariadenia, ktoré si získali popularitu medzi viacerými používateľmi na čínskom aj globálnom trhu. Portál Xiaomiui nás teraz informuje o tom, že sa v databáze objavila ďalšia generácia skladateľného zariadenia, ktoré získa označenie Xiaomi MIX Fold 3. Čo všetko ponúkne a aké informácie o sebe odhalil v databáze? A príde tento rok aj na globálny trh? Všetky potrebné informácie, ktoré by ste o pripravovanej novinke mali vedieť, si teraz zhrnieme spoločne!

Xiaomi MIX Fold 3 sa objavil v IMEI databáze

V rámci IMEI databázy sa o pripravovanom smartfóne so skladateľným displejom nedozvedáme veľa informácií, no napriek tomu zisťujeme celkom podstatné údaje. Podľa kódu smartfónu totiž vieme povedať, na akom trhu sa objaví a kedy sa približne predstaví. Kód telefónu sa v databáze vyznačuje ako 2308CPXD0C, z ktorého vieme viacero vecí vyčítať. Xiaomi MIC Fold 3 by mal podľa tohto kódu prísť na trh niekedy v priebehu augusta tohto roku. Špekulácie poukazujú na konkrétnejší deň, ktorý by mohol byť 11. augusta.

Mi MIX FOLD
Zdroj: Xiaomi

Čo nás ale príliš nepotešilo, je finálne písmenko kódu. Písmenko C pritom odkazuje na to, že príde na čínsky trh. O globálnej dostupnosti sa opäť nedozvedáme nič konkrétne a je tu teda veľká pravdepodobnosť, že sa oficiálne za hranicami Číny nepredstaví. Fanúšikovia na globálnom trhu budú mať teda možnosť objednať si ho z Číny, no budú musieť rátať s viacerými obmedzeniami. Zatiaľ však nie je nič zahodené a môže sa stať, že by nás výrobca s distribúciou modelu Xiaomi MIX Fold 3 nakoniec prekvapil.

Čo o smartfóne ďalej vieme?

Minuloročná druhá generácia skladateľného modelu si získala veľmi dobré ohlasy pre svoju konštrukciu, ktorá bola oveľa kompaktnejšia v porovnaní s konkurenciou. Tento rok by mali Xiaomi v prípade modelu MIX Fold 3 vsadiť na úplne rovnakú konštrukciu s novou výbavou. Tešiť sa môžeme napríklad na Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcommu či 50-megapixelový hlavný snímač kamery, ktorým by mohol byť Sony IMX989 s veľkosťou 1″. Rovnako by sa na fotoaparáte mohla podieľať aj spoločnosť Leica.

Mi MIX Fold
Zdroj: Xiaomi

Prípravy skladateľného modelu sú však zatiaľ v raných štádiách. Neskôr by teda telefón mohol vyzerať mierne inak v porovnaní s tým, ako si ho dnes predstavujeme. Rovnako by sa v priebehu najbližších mesiacov mohol predstaviť aj smartfón typu flip, ktorý vo svojom portfóliu Xiaomi zatiaľ neponúka. Xiaomi MIX Fold 3 má však priniesť skladanie do tvaru knihy.

Privítali by ste skladateľný smartfón od Xiaomi aj na našom trhu? Alebo by ste radšej siahli po klasickom telefóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať