MI 11 Pro a Ultra získavajú certifikáciu CCC.
Zdroj: xiaomiadictos.com

Xiaomi Mi 11 Pro a Xiaomi Mi 11 Ultra môžu prísť po certifikácii na trh

Xiaomi dostalo certifikáciu CCC pre svoje dve high-end zariadenia Mi 11 Pro a Ultra. Certifikácia prezráda niektoré špecifikácie.

Telefóny Xiaomi Mi 11 Pro a Xiaomi Mi 11 Ultra prešli certifikáciou v 3C. Skratka CCC znamená Čínska povinná certifikácia (China Compulsory Certification). Ide o certifikáciu, ktorá musí predchádzať uvedeniu produktov smerujúcich na čínsky trh. Táto certifikácia je samozrejmosť pre spoločnosť Xiaomi a ich produkty, keďže domáci trh je pre nich stále tým najdôležitejším.

Najvýznamnejšou súčasťou tejto certifikácie sú skúšky výrobkov v Číne – to znamená, že už musí existovať konkrétny produkt, ktorý sa certifikuje. Xiaomi teda môže odštartovať predaj zariadení na domácom trhu, jediné, čo mu môže ešte brániť, sú malé byrokratické prekážky.

Mi 11 pro a Mi 11 Ultra sú už vyrobené

Informáciu o certifikácii priniesol známy leaker informácií Mukul Sharma. Vďaka nej sa dozvedáme aj ďalšie zaujímavé vlastnosti oboch zariadení. Čínska certifikácia pod číslami M2102K1C a M2102K1AC nám prezrádza, že pôjde o zariadenia, ktoré budú plne podporovať 5G siete.

Ďalej sa vďaka certifikácii dozvedáme, že obe zariadenia budú mať podporu rýchleho nabíjania na úrovni 67,1 W. Ide o informáciu, ktorá môže byť sklamaním pre veľa fanúšikov, ktorí očakávali rýchle nabíjanie na úrovni 120 W. Avšak malou nádejou je názor, že možno ide o rýchlosť bezdrôtového nabíjania.

Veľmi zaujímavé telefóny v tomto roku ešte len prídu

V každom prípade, takto rýchle nabíjanie zariadení si ponechá pre seba asi navracajúca sa séria Mi Mix so svojím modelom 4 a 4 Pro. Zároveň by sa v tejto sérii mal objaviť model Mi Mix 4 Pro Max, ktorý budú podľa všetkého prvým skladacím produktom Xiaomi.

Okrem vyššie spomenutých informácii sa z certifikácie nič nové nedozvedáme. Avšak, ak vás tieto dva modely telefónov zaujímajú, prečítajte si náš včerajší článok Mi 11 Pro pravdepodobne získa novinku po vzore Mi 11 Ultra.

Mi 11 Pro bude podľa dostupných leakov technologicky špičkovým smartfónom a očakávame, že bude trhať rekordy v benchmarkoch. Zdá sa, že jediný kto ho porazí, bude jeho vylepšená verzia Ultra. Tento rok sa od Xiaomi máme naozaj na čo tešiť i keď zrejme bude treba investovať trochu viac, ako v predchádzajúce roky.

Mohlo by vás tiež zaujímať