Xiaomi Mi 11
Zdroj: Digital Chat Station (Weibo)

Xiaomi Mi 11 Pro bude delo. Príde s brutálnym rozlíšením obrazovky a epickým objektívom

Obrazovka Xiaomi Mi 11 Pro bude mať pravdepodobne epické rozlíšenie 3 200 × 1 440 pixelov, čím by sa dostala do rozsahu 2K QHD obrazoviek.

Fámy okolo budúceho Xiaomi Mi 11 sa neprestávajú objavovať. Pred niekoľkými týždňami sme priniesli správu o jeho sekundárnom objektíve – 48MP širokouhlý fotoaparát. Širokouhlé fotografie s takýmto rozlíšením nemá zatiaľ žiadne zo zariadení ćínskeho výrobcu. Teraz sa vďaka podrobnejšiemu preskúmaniu kódu nadstavby MIUI 12 prišlo na to, že jeho obrazovka bude mať rozlíšenie QHD +.

Za zistením stojí prispievateľ na XDA fóre pod nickom kacskrz. Zistil, že obrazovka Xiaomi Mi 11 Pro bude mať pravdepodobne epické rozlíšenie 3 200 × 1 440 pixelov, čím by sa dostala do rozsahu 2K QHD obrazoviek. Xiaomi Mi 11 Pro by sa stal prvým smartphonom čínskeho producenta, ktorý bude mať obrazovku s tak veľkým rozlíšením.

Aspoň to naznačuje interný kód MIUI 12. Píše sa v ňom o energetickej správe pri využívaní rozlíšenia QHD +. Telefón by v prípade nízkeho stavu batérie, respektíve jej šetrenia, mal mať schopnosť zmeniť rozlíšenie na FHD +.

Prvým kandidátom pre tento displej je samozrejme Mi 11 Pro, ktorej predstavenie očakávame do konca kalendárneho roka. Súčasná vlajková loď Xiaomi Mi 10 Pro má 90Hz FHD + obrazovku, takže zmena na 120Hz v QHD + rozlíšení, ktorú interný kód MIUI 12 zvestuje, by bola veľkým krokom dopredu. 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať