Xiaomi-Mi-Band-5_pohlad-z-predu
Zdroj: YouTube (ASBYT)

Xiaomi Mi Band 6 by mohol dostať funkciu Mi Haptic. Čo to vlastne je?

Mohlo by ísť o jednu z kľúčových technológií v nadchádzajúcej generácii náramku

Fitness náramok Mi Band 5 prišiel s viacerými vylepšeniami v porovnaní s predošlou generáciou náramku, pričom tou najvýznamnejšou novinkou boli pravdepodobne nové senzory. Tie sú nielenže presnejšie, ale dokážu merať viacero nových hodnôt, ktoré predošlá generáciu náramku nebola schopnou snímať. Napríklad monitorovať PAI, Sp02 a podobne. Pre mnohých však tieto zmeny nie sú tak významnými, aby siahli po novšej generácii náramku. To by však mohla zmeniť ďalšia generácia náramku, ktorá by mala prísť s ďalšími významným vylepšeniami. Okrem iného náramok Mi Band 5 je z pohľadu dizajnu veľmi podobným v porovnaní s Mi Band 4 náramkom s rozdielom mierne väčšej obrazovky.

Pôjde o kľúčovú technológiu v Xiaomi Mi Band 6 náramku?

Portál xiaomiadictos.com prišiel so správami, v ktorých píše o možnom upgrade fitness náramku. Konkrétne spomína funkciu Mi Haptic. Vo svojej podstate ide o lineárny vibračný motor. Podľa informácií portálu, mohlo by ísť o jednu z kľúčových technológií v nadchádzajúcej generácii náramku.

Mi Haptic
Zdroj: xiaomiadictos.com

Až 150 rôznych vnemov

Tento nový mechanizmus je schopným vytvoriť až 150 rôznych vibrácií. V praxi by to malo znamenať, že náramok bude môcť ponúknuť rôzne druhy vibrácií, napríklad pri notifikáciách, dosahovaní športových cieľov, dotykoch s obrazovkou a podobne. Inými slovami, vďaka tejto technológií je možné simulovať viacero fyzických impulzov a generovať v nich oveľa realistickejší efekt pri konkrétnej aktivite. Nejde však o vcelku novú technológiu, ktorá by bola vo svete technológií neznámou. V súčasnosti je dostupnou vo viacerých mobilných zariadeniach, či rôznych ovládačoch od herných konzol a v ďalších obdobných zariadeniach.

Zároveň však treba dodať, že nemali by sme zabúdať na to, že stále hovoríme o fitness náramku a nie o chytrých hodinkách, takže chystaný náramok by nemal prekročiť nielen určitú cenu nákladov, ale aj funkcie chytrých hodiniek.

Aké nové funkcie by ste uvítali v ďalšej generácii náramku vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať