Xiaomi Mi 11 Lite_render
via Techradar.com

Xiaomi Mi CC11 na ceste? Nové úniky ukazujú ďalší model smartfónu. Nepôjde však celkom o novinku

Xiaomi sa rado hrá s názvami a podľa všetkého znovu obnovuje líniu Mi CC, ktorá bola určená primárne pre mladých. Zamiešajú modely trhom?

Keď v polovici roku 2019 Xiaomi oznámilo vznik novej línie, všetci čakali niečo prevratné. Línia Mi CC mala priniesť niečo „farebné a kreatívne“ o čom značili písmená v názve. CC znamenalo Colorful and Creative a táto línia sa mala zamerať na svoje mladšie publikum. Hlavná pozornosť sa upierala k selfie kamere, keďže tá je medzi mladými veľmi využívaná. Podľa najnovších únikov z portálu Gizmochina.com je z produktovej rady Mi CC na ceste nový smartfón. Nepôjde celkom však o novinku. Dôvodom je, že pôjde o rebrandovaný smartfón.

Xiaomi Mi CC11

Novým smartfónom pre mladých by nemalo byť nič iné ako Mi 11 lite pre Európu (pozn. redakcie: zariadenie ešte nebolo oficiálne predstavené). O tomto smartfóne sa v poslednej dobe veľmi špekuluje, najnovšie ho vidíme na živých snímkoch v globálnej verzii. Modelové číslo pre čínsku verziu je M2101K9C zatiaľ čo európske modelové číslo je M2101K9G, ktoré sa líši len v poslednom písmenku. Je teda viac než pravdepodobné, že pôjde o rovnaký, hoci premenovaný model smartfón.

Na snímkach vidíme už známy dizajn Mi 11 lite, ktorý nám teraz približuje, že tento model disponuje 6GB pamäte RAM. Poháňa ho neznámy octa-core procesor taktovaný na 2.3GHz. Pri tomto modeli sa očakáva Snapdragon 7xx procesor, najpravdepodobnejšie pôjde ešte o nepredstavený 775G. Vidíme tiež model, ktorý beží na Android 11 a nadstavbe MIUI 12.

Leakster tiež uverejnil i záznam z certifikácie MIIT, ktorý hovorí o čínskej verzii smartfónu. Vďaka tomuto úniku môžeme s istotou povedať, že pôjde o 5G model a Mi CC11 je veľmi podobný európskemu Mi 11 lite.

Mi CC11 MIIT
Zdroj: Gizmochina.com

Mi CC séria

Obnovenie tejto línie by znamenalo dostupné smartfóny s mnohými vychytávkami pre mladých. Táto línia sa prvýkrát objavila v roku 2019 so smartfónmi Mi CC9 a Mi CC9 Pro. U nás boli smartfóny vedené ako kompaktný a novinkami nabitý Mi 9 lite a vylepšený smartfón so 108mpx kamerou Mi Note 10, ktorý si nedávno vyslúžil update na Android 11. Oslovili najmä mladšie publikum a do dnes sa tešia veľkej obľube. Práve podobnosť medzi Mi CC9 a Mi 9 lite napovedá, že by táto línia mohla byť obnovená a Mi 11 lite by sa mohol zamerať práve na tieto vychytávky pre mladých.

Mohlo by vás tiež zaujímať