xiaomi_shop
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi odpovedá na žiadosť fanúšikov: V Európe nám svitá na lepšie časy!

Keď sme vás pred pár dňami informovali o žiadosti, ktorú spísali fanúšikovia Xiaomi a podpísať sa mohol každý, nečakali sme, že Xiaomi odpovie tak rýchlo. K dnešnému dňu bol list pre Xiaomi podpísaný viac ako 7000 fanúšikmi a veríme, že ste sa medzi nich zaradili i vy. Xiaomi teraz odpovedá na pôvodnú žiadosť, pričom odpoveď vás prekvapí. Zdá sa, že si z toho spoločnosť niečo vzala a svitá nám tu na lepšie časy.

Odpoveď na žiadosť

Globálny tím MIUI sa ozval prostredníctvom Mi Community, pričom adresoval práve na našu žiadosť. Požiadavky boli jasné, lepšia podpora systému bez chýb, viac funkcií po vzore čínskej nadstavby, rozšíriť Xiaomi ekosystém i na globálnej pôde a menší zmätok v množstve zariadení. Xiaomi nám v tomto liste pre fanúšikov odkazuje, že splní 3 zo 4 požiadavok.

Developerský tím MIUI uvádza, že žiadosť fanúšikov v nich vyvolala istú nostalgiu a vrátili sa späť do roku 2010, keď s nadstavbou MIUI začínali. Teraz nám však sľubujú lepšiu podporu na globálnej pôde, pričom sa sústredia na regionálnu zákaznícku podporu a spätnú väzbu. Na tomto kroku začala spoločnosť už pracovať a prosia nás o trpezlivosť, kým sa zmeny stihnú adaptovať. Zároveň sa Xiaomi ospravedlňuje za pomalšiu distribúciu aktualizácií, keďže optimalizácia systému na každom zariadení niečo trvá.

Ďalším bodom listu sú funkcie v globálnej verzii MIUI. Spoločnosť priznáva, že čínsky trh im je bližší a stále je pre nich výzvou sledovať všetky pravidlá a rozmanitosť globálneho trhu. Preto chápeme, že upravovať systém pre región, ktorý nepoznajú tak dobre, je zložité, avšak Xiaomi sa v tomto plánuje zlepšiť.

Rozšírený ekosystém

Nebudeme si klamať, mnoho produktov z ekosystému Xiaomi objednávame z čínskych portálov, pretože u nás nie sú dostupné. Xiaomi doteraz distribuovalo na globálny trh len zlomok produktov ekosystému, čo nás mnohých zamrzelo. Naša žiadosť by to však mala zmeniť, keďže Xiaomi plánuje priviezť viac produktov z Xiaomi ekosystému i ku nám.

Zapojili ste sa do žiadosti i vy? A splnila vaše očakávania? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať