Xiaomi
Zdroj: Wiki

Fanúšikovia Xiaomi spisujú žiadosť o stabilitu systému, podpísať sa môžete i vy!

Podpora zariadení Xiaomi už dávno nie je to, čo bývala kedysi a viacerí z nás si to uvedomujú. Problémy so systémom, pády aplikácií až dokonca bootloop, ktorá prakticky znemožňuje využívanie smartfónov. Fanúšikovia Xiaomi sa rozhodli vziať situáciu do vlastných rúk a vytvorili web s požiadavkami, ktoré žiadajú od spoločnosti. Nejde však o nejaké prehnané požiadavky, fanúšikovia spoločnosti požadujú len návrat spoločnosti do starých koľají, kedy sme sa nebáli aktualizovať svoj smartfón a podpora bola udržiavaná aj po dobu niekoľkých rokov. Pozrite sa, ako svojím podpisom môžete žiadosť doplniť i vy.

Nespokojnosť s nadstavbou MIUI

Najprv si vysvetlíme, čo vlastne žiadosť obsahuje. Hneď v úvode sa uvádzajú staré charakteristiky MIUI, ktoré umožňovali upravovať smartfón v oveľa väčšej miere, ako je tomu teraz. V žiadosti sa uvádza, že s príchodom oficiálnej globálnej ROM to šlo dolu vodou a funkcie ako napríklad témy boli odstránené z globálnej verzie systému. Nespokojnosť sa tiež spája s nahradením klasických aplikácií od MIUI tými od Google, čím naráža najmä na výmenu aplikácií pre správy či telefonovanie.

Všetci si uvedomujú, že čínska verzia nadstavby prináša omnoho viac funkcií a práve preto vznikla táto žiadosť. Fanúšikovia Xiaomi žiadajú lepšiu podporu a viac funkcií i pre globálne zariadenia, aby sme už ďalej nemuseli siahať po custom ROM. Žiadosť sa však vzťahuje i na počet zariadení, medzi ktorými sa nevieme orientovať a optimalizácia toľkých smartfónov spôsobuje, že systém ani na jednom nefunguje správne. Požiadavka teda prichádza i pre zredukovanie počtu vydaných zariadení.

Ako žiadosť adresovanú Xiaomi podpísať?

Ak vás táto žiadosť zaujala a súhlasíte s jej bodmi, navštívte stránku Dearxiaomi.com a podpíšte sa i vy. Do žiadosti udávate len svoje meno a mailovú adresu. Veríme, že spoločnosť si z nášho hlasu niečo vezme a zmení svoj postoj ku globálnemu regiónu. Ak si pamätáte staršie verzie systému MIUI 5, prípadne MIUI 6 viete, že Xiaomi sa takto ku globálnemu regiónu nesprávalo vždy.

Pripojíte sa k žiadosti i vy? Alebo ste s MIUI spokojní tak, ako tomu je teraz? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať