xiaomi 12
Zdroj: Youtube (uTechAmazing)

Xiaomi odstraňuje limity vo výbave ale i v cene: Takto má vyzerať model Xiaomi 12 Ultra!

Xiaomi 12 Ultra príde s cenou, ktorú si nebudú môcť dovoliť utratiť všetci. Vyrovná sa tak i modelom od konkurenčného Samsungu či Apple.

Niekoľko modelov z radu Xiaomi 12 už poznáme, no čínsky gigant nám stále nepredstavil všetky. Stále čakáme na globálne predstavenie prvých troch modelov v zostave Xiaomi 12, Xiaomi 12X i Xiaomi 12 Pro. Okrem nich nám však majú prísť i ďalšie modely, medzi ktoré radíme „odľahčený“ Lite či vrcholný Ultra. Práve modelu Xiaomi 12 Ultra sa budeme venovať teraz, pretože vieme, akú výbavu by tento model môže získať. Vyzerá to tak, že vyrieši najväčší problém smartfónov s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1, no zároveň prinesie vrcholný výkon i špičkovú výbavu. No Xiaomi na výbave tohto smartfónu rozhodne šetriť nebude. Značí o tom i únik spomínajúci cenu smartfónu, ktorý nám priniesol portál notebookcheck.net.

Máme sa dočkať lepšieho čipsetu

Hlavným problémom čipsetu Snapdragon 8 Gen 1 je neprimerané prehrievanie, ktoré si uvedomujú snáď všetci. Práve problém s teplom odrádza mnohých od kúpy smartfónu s týmto vlajkovým čipsetom, ktorý je postavený na 4nm výrobnom procese. Ten pochádza od spoločnosti Samsung, no Qualcomm už má teraz na stole riešenie. Pripravuje sa totiž druhá verzia čipsetu Snapdragon 8 Gen 1, ktorý spoločnosť označí ako SM8475. Za týmto čipsetom má stáť teraz výrobný proces od spoločnosti TSMC.

Vďaka použitiu tohto čipsetu sa zbavíme problému s prehrievaním, ktoré už nebude prítomné v novej verzii vlajkového procesora. A práve túto novú verziu má použiť i model Xiaomi 12 Ultra. S čím však môžeme rátať, cena smartfónu určite nebude nízka, čo naznačuje aj použitý procesor v smartfóne. Bonusom smartfónu má byť i 5x periskopický snímač kamery, ktorý model opäť vystrelí na vrchol rebríčkov fotomobilov.

Cena modelu Xiaomi 12 Ultra bude zrejme štvorciferná

Ceny smartfónov išli v posledných mesiacoch až rokoch riadne nahor a inak tomu nie je ani u Xiaomi. Práve táto čínska spoločnosť sa rozhodla priniesť nám smartfóny so špičkovou výbavou za nízku cenu, no časy, kedy sme si za 300€ kúpili vlajkovú loď spoločnosti, sú preč. Ak nám Xiaomi chce priniesť naozaj to najlepšie, muselo odstrániť cenové limity, o čo sa spoločnosť pokúsila už pri modeli Mi 10. Odvtedy sa Xiaomi posunulo veľmi vpred, čoho dôkazom bude aj model Xiaomi 12 Ultra.

Cena tohto smartfónu má totiž začínať na úrovni 999€, čo však určite nie je finálna hodnota. Na predajných pultoch sa tak isto model bude nachádzať v štvorciferných číslach, čím si udrží svoju úroveň prémiového zariadenia. Výbava má však naozaj stáť za to, no uvidíme, či nás takýmto drahým smartfónom spoločnosť naozaj osloví.

Kúpili by ste si smartfón s takouto vyššou cenovkou? A je pre vás dôležitý špičkový výkon či lákavá cena? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať