MIUI 13_logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi oslavuje ďalší úspech: Nadstavba MIUI sa teší veľkej popularite medzi smartfónmi

Obľúbená nadstavba MIUI od Xiaomi sa teší veľkému úspechu. Celosvetovo ju využíva viac ako pol miliardy používateľov, v Číne len časť z nich.

Verní fanúšikovia spoločnosti Xiaomi isto vedia, že tento čínsky gigant sa pôvodne zaoberal najmä softvérom. Prvotným produktom spoločnosti bola totiž nadstavba pre operačný systém Android, ktorá priniesla úpravy, aké na trhu ešte neboli. Postupne ju čínsky gigant ponúkal rôznym spoločnostiam, a preto si napríklad staršie modely od spoločnosti ZTE mohli vyskúšať systém vytvorený práve spoločnosťou Xiaomi. Táto nadstavba odvtedy však prešla dlhou cestou a aktuálne prichádza len do smartfónov vytvorené práve niektorou zo spoločností zo skupiny Xiaomi. Portál andro4all.com nás tak teraz informuje o tom, že práve táto nadstavba s označením MIUI sa teší veľkej popularite medzi fanúšikmi na celosvetovom trhu.

Viac ako pol miliardy používateľov využíva nadstavbu MIUI

Smartfóny od spoločnosti Xiaomi sa preslávili ako pre svoju lákavú cenu a inovácie aj v nižšej cenovej triede, tak aj pre svoju inovatívnu nadstavbu MIUI. Práve túto nadstavbu pre operačný systém Android radíme medzi také úpravy, ktoré prinášajú nové funkcie, no aj vlastný vzhľad používateľského prostredia. Od čistej verzie systému Android má teda nadstavba od Xiaomi veľmi ďaleko. No práve v časoch svojho najväčšieho vzostupu prinášala do smartfónov také funkcie, ktoré Android natívne priniesol až v neskorších verziách. Môžeme sa tak rozprávať napríklad o podpore pre tmavý režim, ktorý mimochodom nadstavba ponúkla aj pre aplikácie, ktoré natívne tmavý režim nepodporovali.

MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Populárna nadstavba pre operačný systém Android momentálne hlási, že ju využíva celkovo až 547 miliónov používateľov. Čo je však zaujímavé je fakt, že veľká časť z týchto používateľov sa nachádza na trhu mimo Čínu. Z tohto čísla sa totiž „len“ 140.2 miliónov používateľov nachádza v Číne. Pre Xiaomi je toto veľký úspech, pretože to značí to, že sa jej veľmi úspešne podarilo expandovať aj na globálny trh. Aj napriek celosvetovému poklesu predaja smartfónov sa tak Xiaomi podarilo získať viacero používateľov, ktorí na nadstavbu MIUI prešli.

Ďalšie verzie nadstavby sa zamerajú na bezpečnosť

Aj keď sa nadstavba MIUI preslávila skvelými funkciami, ktoré do smartfónov prišli skôr ako v operačnom systéme Android, ďalšie verzie by sa mali sústrediť skôr na bezpečnosť a stabilitu systému. Mohli sme to vidieť napríklad už aj vo verzii MIUI 13, ktorá nepriniesla významné novinky. Rovnako by sme v blízkych verziách mali zabudnúť aj na výraznejšie zmeny používateľského prostredia. Xiaomi sa chce sústrediť skôr na lepšiu funkciu systému, ktorá bude fanúšikom vyhovovať. Dôvodom môže byť aj situácia, ktorá nastala ešte minulý rok pri prechode na Android 11. Fanúšikovia boli sklamaní množstvom problémov, ktoré sa v systéme vyskytli. Xiaomi sa ospravedlnilo a prisľúbilo, že už sa podobná situácia nenaskytne.

Notifikačná lišta MIUI
Zdroj: YouTube.com
(Digital Sphere)

Verzia MIUI 14 by teda mala priniesť najmä funkcie spojené s bezpečnosťou a stabilitou. Aktuálne sa na internete objavujú už aj prvé informácie o tejto nadstavbe. Veríme, že nová verzia nadstavby pre operačný systém Android zaručí Xiaomi ešte viac používateľov.

Prispeli ste do týchto čísel aj vy? A ktorú verziu nadstavby MIUI aktuálne používate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať