Xiaomi Pad 6
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Pad 6 je nový tablet s nízkou cenou a vysokým výkonom: Zaujme novinka aj vás?

Xiaomi Pad 6 prichádza na Slovensko a používateľov láka na nízku cenu, výkonný čipset a skvelé originálne príslušenstvo. Pozrite sa naň.

Popri smartfónoch sa v portfóliu čínskej spoločnosti Xiaomi objavujú aj ďalšie produkty, medzi ktoré vieme zarátať aj tablety. Novým tabletom na trhu je aj Xiaomi Pad 6, ktorý používateľov láka na vysoký výkon, nízku cenu, no aj ďalšiu výbavu, ktorá sa v tejto cenovej úrovni hľadá len ťažko. Ak teda zvažujete kúpu tabletu, tak by ste sa bezpochyby mali pozrieť aj na túto novinku podobajúcu sa na vlajkové modely zo série Xiaomi 13. Čo všetko ponúka a aká bude oficiálna cena aj na Slovensku si teraz prezradíme v našom článku.

Xiaomi Pad 6 ponúka výkonný Snapdragon 870

Čipset Snapdragon 870 od spoločnosti Qualcomm je dnes akousi zlatou strednou cestou pre výkonné modely, pričom výkonu má na rozdávanie. A práve tento čipset sa čínsky gigant rozhodol ponúknuť v tablete Xiaomi Pad 6, ktorý zaujme aj ďalšími parametrami. Jeho prednosťou je aj 11″ WQHD+ displej s podporou až 144Hz obnovovacej frekvencie a ochranou Corning Gorilla Glass 3. Tablet ďalej ponúkne aj 13-megapixelový fotoaparát s podporou pre natáčanie videa v 4K kvalite pri 30fps. Selfie fotoaparát má ďalej 8 megapixelov.

Xiaomi Pad 6
Zdroj: Xiaomi

Vo výbave nájdeme aj 4 reproduktory, pričom Xiaomi Pad 6 podporuje aj Dolby Atmos. Tablet teda vieme využiť aj pre kvalitné prehrávanie zvuku alebo sledovanie videí. V oblasti systému v tablete nájdeme operačný systém Android 13 doplnený nadstavbou MIUI 14 pre tablety, ktorá ponúka rôzne nástroje pre lepšiu produktivitu či prácu s väčšou obrazovkou. Tablet sa bude predávať v dvoch pamäťových konfiguráciách, pričom základná konfigurácia 6+128GB sa bude predávať za 389€. Za vyššiu konfiguráciu 8+256GB by sme zaplatili zasa 429€. Tu však Xiaomi ešte nekončí, pretože prináša k tabletu aj príslušenstvo, aby sme ho vedeli využiť aj ako menší prenosný počítač.

Príslušenstvo z tabletu dostane ešte viac

Xiaomi Pad 6 prichádza aj s rôznym príslušenstvom, pričom nám k nemu nechýba napríklad kryt, ktorý sa bude predávať za 29€. Okrem krytu však k tabletu nájdeme aj klávesnicu. Vďaka klávesnici vieme z tabletu spraviť aj menší notebook s dotykovou obrazovkou a môžeme ho pohodlne prenášať so sebou. Táto klávesnica bude v predaji za 89€. Xiaomi sa rovnako inšpiruje aj konkurenčnými spoločnosťami a prináša aj pero pre lepšiu prácu s dokumentami na dotykovej obrazovke.

Xiaomi Pad 6 pero
Zdroj: Xiaomi

Toto pero sa nazýva Xiaomi Smart Pen 2. generácie, za ktoré rovnako zaplatíme 89€. Musíme však poznamenať, že za pomerne nízku cenu dokážeme vďaka príslušenstvu vytvoriť kompletnú zostavu pre produktivitu, sledovanie videí alebo prácu s dokumentami. Nový Xiaomi Pad 6 môže mat mnoho využití aj vďaka výkonu a výbave, ktorú ponúka.

Oslovil vás nový tablet z dielne Xiaomi? A kúpili by ste si nový Xiaomi Pad 6 aj s príslušenstvom? Podeľte sa s nami v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať