Xiaomi-Redmi-Logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi plánuje prerobiť najlacnejší smartfón z ponuky: Hlavnou zmenou má byť vyšší výkon!

Najlacnejší model od Xiaomi by mal mierne pozmeniť svoju výbavu. Čínsky gigant má tak obnoviť už predstavený model z minulého roka.

Čínska spoločnosť Xiaomi má vo svojom portfóliu mnoho smartfónov, ktoré sa radia do rôznych cenových kategórií. Najdrahšie smartfóny zvyčajne tak prichádzajú od materskej spoločnosti, pričom lacnejšie zariadenia si rozoberá dcérske Poco a Redmi. A práve Redmi sa momentálne pýši telefónom, ktorý získal prívlastok najlacnejšieho smartfónu v portfóliu. Je ním Redmi A1, ktorý na trh prišiel v druhej polovici minulého roka a ponúkol základnú výbavu v podobe čipsetu používaného v roku 2018 a absencie aj snímača odtlačku prstov. Ako nás však informuje komunita Xiaomiui, na trhu sa zrejme neujal tak dobre, ako spoločnosť očakávala. Zvyšné modely, ktoré teda ostali na sklade spoločnosti, sa majú dočkať zmeny vo výbave aby oslovili viacerých používateľov.

Redmi A1 sa má dočkať zmeny vo výbave

Predstavenie modelu Redmi A1 od Xiaomi bolo skutočne odvážnym krokom. Na jednu stranu nám totiž na trhu chýbajú lacné zariadenia s cenovkou pod 100€. Na druhú stranu však takáto cena potrebuje aj kompromisy, ktoré sa pri dnešnej cene komponentov musia skutočne vyskytovať na vysokej úrovni. Čínsky gigant teda dokázal výbavu okresať na úplný základ, čo si samozrejme svoju fanúšikovskú základňu získalo. Veľa fanúšikov tohto smartfónu sa však zrejme nenašlo, a tak sa Redmi rozhodlo tento model mierne prerobiť.

Redmi A1 1
Zdroj: Redmi India

Kameňom úrazu podľa všetkého boli staršie komponenty napríklad v podobe čipsetu MediaTek Helio A22. Tento čipset pôvodne poháňal model Redmi 6A ako najlacnejší smartfón spoločnosti Xiaomi v roku 2018. Je teda samozrejmosťou, že kto si o zariadení len čo-to prezistil, radšej si priplatil pár desiatok eur a vsadil na Redmi 10 s významne lepšou výbavou. Čínsky gigant tak zvyšné modely s najväčšou pravdepodobnosťou prerobí a ponúkne vo výbave lepší čipset.

Vieme, aké zmeny Xiaomi vykoná

Prerobenie smartfónu, ktorý už na trhu je, nebude len tak. Veľké zmieny v porovnaní s pôvodným modelom teda nemáme očakávať. Výbava modelu Redmi A1 ostane rovnaká, no v prípade čipsetu sa stretneme s výkonnejšou alternatívou rovnako od spoločnosti MediaTek. Podľa našich informácií tak má Xiaomi nasadiť čipset MediaTek Helio P35, ktorý bol predstavený koncom roka 2018. Ponúka však lepší výkon a zabezpečí, že sa cena zariadenia pravdepodobne bude musieť meniť. Zmena má prísť aj v podobe operačného systému, ktorý bude v najnovšej možnej verzii.

Redmi A1 kamera
Zdroj: Xiaomiui

Prerobený Redmi A1 má prísť na trh s operačným systémom Android 13 Go, aspoň to nasvedčujú informácie z databáz. V nich sa model objavuje pod kódovým označením „water„, vďaka čomu si ho vieme spojiť aj s konkrétnymi informáciami. Poslednou objavenou verziou nadstavby MIUI k modelu bola aj nadstavba MIUI 14. Predstavenie obnoveného modelu od Xiaomi by malo prebehnúť v priebehu najbližších dvoch mesiacoch, pričom by sme sa v blízkej dobe mali dozvedieť viac aj o oficiálnom názve zariadenia, prípadne ďalších zmenách.

Siahli by ste po takomto lacnom smartfóne? Alebo by ste radšej zvolili už výkonnejšiu alternatívu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať