Xiaomi Mi Band 6 s AMOLED obrazovkou.
Xiaomi Mi Band 6 s AMOLED obrazovkou. Zdroj: Xiaomi

Xiaomi predstavilo novú generáciu Mi Band. Šestka prináša viaceré vylepšenia

Xiaomi má veľký predstavovací deň. Medzi novými zariadeniami nie je len kompletná séria Xiaomi Mi 11 ale aj fitness náramok Mi Band 6.

Článok bol doplnený o 16:38 po predstavení fitness náramku pre globálnytrh.

Zariadenie ponúkne AMOLED displej, ktorý bude pokrývať celú prednú časť fitnes náramku. Nejde teda o obdĺžnikový displej, ako sme boli zvyknutý. Mi Band 6 ponúk displej zaoblený v hornej a dolnej časti. Dokonale tak kopíruje obrysy zariadenia a využíva každé ponúknuté miesto.

Vyjadrené číslami, Xiaomi mi Band 6 prichádza s 1,56-palcovou obrazovkou AMOLED. Ak to porovnáme s Xiaomi Mi band 5, ktorá mala len 1,1 palca, ide o nárast obrazovky o takmer 50%. Pričom telo zariadenia zostáva v rovnakej veľkosti.

Mi Band 6 s množstvom customizácií

Fitness náramok ponúka 130 dizajnov základnej obrazovky. Tie si navyše môžete prispôsobiť, napríklad fotografiou vašej polovičky, či domáceho zvieraťa.

Mi Band 5 má svojho nástupcu. Fitness náramok s AMOLED displejom.
Mi Band 5 má svojho nástupcu. Fitness náramok s AMOLED displejom. Zdroj: XMOBILE

Veľkou novinkou Xiaomi Mi Band 6 je možnosť sledovania kyslíka v krvi (SpO2). Táto funkcia sa hodí v tejto dobe najmä ľuďom pozitívne testovaným na Covid-19. Vďaka detektoru môžu kontrolovať stav kyslíka v ich krvi a teda či sa neznižuje funkcia ich pľúc.

Ďalšie funkcie zariadenia

Xiaomi Mi Band 6 má samozrejme snímač srdcového tepu, monitorovanie spánku, diaľkové ovládanie pre fotoaparát a vie zobrazovať upozornenia z vášho android telefónu. Bohužiaľ výpočet jeho vlastností a funkcií nezahŕňa GPS. Ide o obrovské sklamanie, najmä čo túto funkciu avizovali viacerí leakeri a aj technologické portály. Medzi nimi aj my, za čo sa vám ospravedlňujeme. Zariadenie taktiež nemá možnosť automatických odpovedí na správy z WhatsApp, Telegram a podobne.

Batéria vydrží veľmi príjemných 14 dní. Navyše, zariadenie má nastavenie pre predĺženú výdrž, vďaka ktorej vydrží neuveriteľných 90 dní.

Cena za zariadenie v Číne je 229 juanov, čo predstavuje menej ako 30 eur. V prípade zariadenia s NFC to je 279 juanov, ekvivalentom je 36 eur.

AKTUALIZOVANÉ: Cena pre globálny trh je stanovená na 44,99€.

Ďalšie informácie čoskoro

Zariadenie bolo v týchto chvíľach predstavené zatiaľ len v Číne. V súčasnosti pokračuje na YouTube kanály Xiaomi predstavovanie noviniek pre globálny trh. Medzi nimi je kompletne celá séria Xiaomi Mi 11 telefónov, vrátane verzie Pro, Ultra a Mi 11i. Očakávame ešte bližšie predstavenie Mi Band 6, na základe ktorého updatujeme tento článok a ešte jedno ďalšie, zatiaľ neznáme, zariadenie.

Mohlo by vás tiež zaujímať