SPRAVODAJSTVOXiaomi

Xiaomi predstavilo novú generáciu Mi Band. Šestka prináša viaceré vylepšenia

Článok bol doplnený o 16:38 po predstavení fitness náramku pre globálnytrh.

Zariadenie ponúkne AMOLED displej, ktorý bude pokrývať celú prednú časť fitnes náramku. Nejde teda o obdĺžnikový displej, ako sme boli zvyknutý. Mi Band 6 ponúk displej zaoblený v hornej a dolnej časti. Dokonale tak kopíruje obrysy zariadenia a využíva každé ponúknuté miesto.

Vyjadrené číslami, Xiaomi mi Band 6 prichádza s 1,56-palcovou obrazovkou AMOLED. Ak to porovnáme s Xiaomi Mi band 5, ktorá mala len 1,1 palca, ide o nárast obrazovky o takmer 50%. Pričom telo zariadenia zostáva v rovnakej veľkosti.

Mi Band 6 s množstvom customizácií

Fitness náramok ponúka 130 dizajnov základnej obrazovky. Tie si navyše môžete prispôsobiť, napríklad fotografiou vašej polovičky, či domáceho zvieraťa.

Mi Band 5 má svojho nástupcu. Fitness náramok s AMOLED displejom.
Mi Band 5 má svojho nástupcu. Fitness náramok s AMOLED displejom. Zdroj: XMOBILE

Veľkou novinkou Xiaomi Mi Band 6 je možnosť sledovania kyslíka v krvi (SpO2). Táto funkcia sa hodí v tejto dobe najmä ľuďom pozitívne testovaným na Covid-19. Vďaka detektoru môžu kontrolovať stav kyslíka v ich krvi a teda či sa neznižuje funkcia ich pľúc.

Ďalšie funkcie zariadenia

Xiaomi Mi Band 6 má samozrejme snímač srdcového tepu, monitorovanie spánku, diaľkové ovládanie pre fotoaparát a vie zobrazovať upozornenia z vášho android telefónu. Bohužiaľ výpočet jeho vlastností a funkcií nezahŕňa GPS. Ide o obrovské sklamanie, najmä čo túto funkciu avizovali viacerí leakeri a aj technologické portály. Medzi nimi aj my, za čo sa vám ospravedlňujeme. Zariadenie taktiež nemá možnosť automatických odpovedí na správy z WhatsApp, Telegram a podobne.

Batéria vydrží veľmi príjemných 14 dní. Navyše, zariadenie má nastavenie pre predĺženú výdrž, vďaka ktorej vydrží neuveriteľných 90 dní.

Cena za zariadenie v Číne je 229 juanov, čo predstavuje menej ako 30 eur. V prípade zariadenia s NFC to je 279 juanov, ekvivalentom je 36 eur.

AKTUALIZOVANÉ: Cena pre globálny trh je stanovená na 44,99€.

Ďalšie informácie čoskoro

Zariadenie bolo v týchto chvíľach predstavené zatiaľ len v Číne. V súčasnosti pokračuje na YouTube kanály Xiaomi predstavovanie noviniek pre globálny trh. Medzi nimi je kompletne celá séria Xiaomi Mi 11 telefónov, vrátane verzie Pro, Ultra a Mi 11i. Očakávame ešte bližšie predstavenie Mi Band 6, na základe ktorého updatujeme tento článok a ešte jedno ďalšie, zatiaľ neznáme, zariadenie.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy
Close
Close