Redmi Pad SE
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi predstavuje lacný tablet Redmi Pad SE: Nízku cenu dopĺňa kvalitná výbava

Redmi Pad SE prichádza oficiálne aj na Slovensko a používateľov láka na nízku cenu spolu s výbavou strednej triedy. Pozrite sa, čo ponúka.

Tablety idú do módy a svoje o tom vie aj čínske Xiaomi. Výrobca po včerajšom predstavení viacerých produktov, medzi ktorými bol aj Xiaomi Pad 6 Max s veľkosťou uhlopriečky displeja 14″ prináša do Európy lacný menší tablet určený pre každodenné používanie. Na trhu ho nájdeme pod označením Redmi Pad SE a používateľov osloví najmä nízkou cenou, ktorú dopĺňa kvalitná výbava. Čo všetko nový tablet ponúka a pre koho bude vhodný si teraz prezradíme v našom článku. Novinka však prichádza s bezkonkurenčnou cenou a aj ponukou pre skorých zákazníkov.

Redmi Pad SE je vhodný pre každodenné používanie

Ak hľadáte spoločníka, s ktorým budete vedieť stráviť deň pri sledovaní videí, hraní hier alebo aj pracovných záležitostiach, častokrát je pre vás najlepším riešením práve tablet. Nový Redmi Pad SE pritom ponúka všetko, čo by sme si pri bežnom používaní mohli želať. O výkon sa v jeho prípade stará čipset Snapdragon 680, ktorý vieme nájsť aj v telefónoch strednej triedy ako je aj minuloročný Redmi Note 11. O plynulosť zariadenia sa stará aj LPDDR4X RAM s veľkosťou 4, 6 alebo 8GB a úložisko typu eMMC 5.1 s kapacitou 128GB. Ak by vám ale bolo málo interné úložisko sa v tomto prípade dá rozšíriť o SD kartu.

Redmi Pad SE
Zdroj: Xiaomi

K dispozícii vám bude aj 11″ FHD+ displej s variabilnou obnovovacou frekvenciou medzi 30Hz a 90Hz. S tabletom ale budete môcť aj vytvárať snímky vďaka širokouhlému 8-megapixelovému snímaču na zadnej strane a pre selfie nám poslúži 5-megapixelový selfie snímač. Redmi Pad SE ďalej disponuje aj štvoricou reproduktorov a podporou pre Dolby Atmos. V jeho výbave ale nechýba ani 3.5mm jack pre pripojenie slúchadiel.

Dlhá výdrž a nízka cena

Prednosťou tabletov býva častokrát aj dlhšia výdrž, o ktorú sa v prípade Redmi Pad SE postará batéria s kapacitou 8000mAh. Nabíjanie pritom bude k dispozícii len pri 10W prostredníctvom konektora USB-C, no skvele to kompenzuje cena tabletu. Spomenieme ale ešte operačný systém, keďže Redmi Pad SE prichádza do predaja so systémom Android 13 a nadstavbou MIUI Pad 14.

Redmi Pad SE
Zdroj: Xiaomi

Prejdeme ale konečne k cene tabletu. Redmi Pad SE v najnižšej pamäťovej konfigurácii 4+128GB prichádza na trh s oficiálnou cenou 189€. Ak by ste sa ale poponáhľali a kúpili si ho do 27. augusta, stihli by ste tzv. early bird ponuku a ušetrili by ste 20€. Za nový tablet s lákavou výbavou by ste teda zaplatili len 169€. A to už je cena, za ktorú si častokrát nekúpime ani lacnejší smartfón.

Čo poviete na nový tablet z dielne Xiaomi? Patríte medzi fanúšikov tabletov alebo vás táto elektronika neoslovila? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať