Xiaomi UWB technologia
Zdroj: YouTube (Xiaomi)

Xiaomi predstavuje novú technológiu, UWB. Ponúka „známu funkciu“, ktorú výrazne vylepšuje

Xiaomi predstavilo novú UWB technológiu, ktorá slúži na to, aby používatelia mohli ovládať domáce spotrebiče. Technológiu však výrazne vylepšilo oproti existujúcim riešeniam

Xiaomi opäť raz ukazuje, že súčasné technológie sa dajú výrazne posunúť dopredu. Dobrým príkladom je takzvaná UWB technológia, teda ultra-wideband technology. O tejto novinke informuje spoločnosť prostredníctvom svojich stránok.

„Kľúče od zariadení v domácnosti“

Vo svojej podstate ide o dobre známu technológiu, prostredníctvom ktorej sa dajú ovládať domáce spotrebiče. Avšak výrazne ju posúva dopredu. Na komunikáciu medzi zariadeniami využíva šírku pásma 500 MHz, ktorá okrem iného slúži aj na určovanie polohy jednotlivých zariadení s presnosťou ±3°. Prečo je to dôležité, sa dozviete nižšie.

„Smartfón podporujúci technológiu Xiaomi UWB dokáže lokalizovať inteligentné zariadenia s presnosťou na centimetre…“ píše Xiaomi na svojich stránkach.

Technológia “Point to connect”

Ako sme vyššie naznačili, tak určovanie polohy zariadení je pri tejto technológii kľúčovou vlastnosťou. Dôvodom je, že Xiaomi zautomatizovalo možnosti ovládania domácich spotrebičov prostredníctvom smartfónu. “Point to connect” technológia slúži na to, že ak zariadenie používateľ nasmeruje k domácemu spotrebiču, tak sa automaticky otvorí v smartfóne aplikácia spolu s konkrétnym spotrebičov, aby používateľ mohol upraviť nastavenia spotrebiča.

„Ovládanie jedným klepnutím: Po nasmerovaní telefónu na inteligentné zariadenie sa automaticky zobrazí ovládací panel. Či už potrebujete zapnúť televízor, rozsvietiť svetlo, prehrať skladbu alebo prečítať jej text, všetko je vzdialené len jedno klepnutie.“ píše Xiaomi vo svojom príspevku.

Druhým dychom však treba dodať, že v súčasnosti táto technológia nie je dostupnou pre všetky smartfóny, či typy zariadení. Xiaomi prezrádza, že špeciálna anténa s podporou tejto technológie je prítomnou len v smartfónoch z produktovej rady Mi 10. Zároveň anténou musia disponovať aj samotné ovládané zariadenia.

Ako sa vám páči táto technológia? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Mohlo by vás tiež zaujímať