Xiaomi Phones
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi pripravuje ďalšie modely smartfónov – Mi 10i a Redmi 9 Power

Moc noviniek však nečakajte

Spoločnosť Xiaomi pracuje podľa najnovších informácií portálu MySmartPrice na nových modeloch smartfónov. Ide konkrétne o modely zariadení Xiaomi Mi 10i a Redmi 9 Power. Pôjde však o skutočné novinky?

Moc inovácií neprinesú

Novopripravované smartfóny však veľa noviniek neprinesú. Vo veľkej miere pôjde o prezlečené zariadenia Remi Note 9 4G a Remi Note 9 Pro 5G. Portál sa odvoláva na informácie zo služby Google Play Console, kde sa objavili pripravované modely smartfónov vrátane ich základných vlastností. Odhalené špecifikácie zariadení však žiadne väčšie inovácie v porovnaní so svojimi čínskymi náprotivkami neprinášajú.

Mi 10i bude disponovať 8-jadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 750G, doplnený bude o 6GB RAM a grafický čip Adreno 619. Poháňaný bude operačným systémom Android vo verzii 10. Rovnako bude disponovať FULL HD+ displejom. Redmi 9 Power  bude vybavený procesorom Qualcomm Snapdragon 662, ktorý bude doplnený o 4GB RAM a grafický čip Adreno 610. Rovnako bude dodávaný s predinštalovaným Androidom 10 a disponovať bude displejom s FULL HD+ rozlíšením. Okrem iného zariadenie bude mať kapacitu batérie 6000 mAh a podporovať bude rýchle nabíjanie pri výkone 18W.

Mätúce názvy

V súčasnosti môžeme len nahlas rozmýšľať, prečo Xiaomi predstavuje „rovnaké“ smartfóny s rôznym názvom. Odhliadnuc od lokálneho prispôsobenie zariadení, napríklad v podobe podpory rôznych frekvencií, či rôznych predinštalovaných aplikácií, tak mnohé zariadenia sú doslova ako cez kopírku. Jednou z možných odpovedí, ktorú ešte začiatkom októbra priniesol Anuj Sharma, riaditeľ dcérskej spoločnosti Poco, sú náklady spojené s vývojom nových smartfónov. Okrem iného povedal, že to robia všetci. V rámci publikovaného rozhovoru ďalej dodal, že v tejto stratégii plánujú aj naďalej pokračovať.

V každom prípade vyznať sa dnes v názvoch smartfónoch spoločnosti Xiaomi je vcelku náročná úloha a to nie len pre laikov, ale aj ľudí, čo sa aktívne venujú téme smartfónov.

Mohlo by vás tiež zaujímať