RedmiXiaomi

Xiaomi pripravuje ďalšie modely smartfónov – Mi 10i a Redmi 9 Power

Spoločnosť Xiaomi pracuje podľa najnovších informácií portálu MySmartPrice na nových modeloch smartfónov. Ide konkrétne o modely zariadení Xiaomi Mi 10i a Redmi 9 Power. Pôjde však o skutočné novinky?

Moc inovácií neprinesú

Novopripravované smartfóny však veľa noviniek neprinesú. Vo veľkej miere pôjde o prezlečené zariadenia Remi Note 9 4G a Remi Note 9 Pro 5G. Portál sa odvoláva na informácie zo služby Google Play Console, kde sa objavili pripravované modely smartfónov vrátane ich základných vlastností. Odhalené špecifikácie zariadení však žiadne väčšie inovácie v porovnaní so svojimi čínskymi náprotivkami neprinášajú.

Mi 10i bude disponovať 8-jadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 750G, doplnený bude o 6GB RAM a grafický čip Adreno 619. Poháňaný bude operačným systémom Android vo verzii 10. Rovnako bude disponovať FULL HD+ displejom. Redmi 9 Power  bude vybavený procesorom Qualcomm Snapdragon 662, ktorý bude doplnený o 4GB RAM a grafický čip Adreno 610. Rovnako bude dodávaný s predinštalovaným Androidom 10 a disponovať bude displejom s FULL HD+ rozlíšením. Okrem iného zariadenie bude mať kapacitu batérie 6000 mAh a podporovať bude rýchle nabíjanie pri výkone 18W.

Mätúce názvy

V súčasnosti môžeme len nahlas rozmýšľať, prečo Xiaomi predstavuje „rovnaké“ smartfóny s rôznym názvom. Odhliadnuc od lokálneho prispôsobenie zariadení, napríklad v podobe podpory rôznych frekvencií, či rôznych predinštalovaných aplikácií, tak mnohé zariadenia sú doslova ako cez kopírku. Jednou z možných odpovedí, ktorú ešte začiatkom októbra priniesol Anuj Sharma, riaditeľ dcérskej spoločnosti Poco, sú náklady spojené s vývojom nových smartfónov. Okrem iného povedal, že to robia všetci. V rámci publikovaného rozhovoru ďalej dodal, že v tejto stratégii plánujú aj naďalej pokračovať.

V každom prípade vyznať sa dnes v názvoch smartfónoch spoločnosti Xiaomi je vcelku náročná úloha a to nie len pre laikov, ale aj ľudí, čo sa aktívne venujú téme smartfónov.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close