Redmi Note 10
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Xiaomi pripravuje prvý model s čipsetom Snapdragon 7 Gen 2: O ktorý výkonný telefón pôjde?

Výkonný Snapdragon 7 Gen 2 uvidíme aj v modeloch z dielne čínskeho Xiaomi. Čo ďalej v tomto zariadení uvidíme a aký názov získa? Pozrite sa!

Aj keď sa v segmente vlajkových lodí čínskemu Xiaomi darí, nemôžeme povedať, že by tomu bolo v strednej či nižšej triede inak. Cenovo dostupné modely sa stali veľmi populárnymi medzi fanúšikmi, čo sa premieta aj v predajných číslach. A aj keď tohtoročný vlajkový rad Xiaomi 13 má priniesť to najlepšie, čo na trhu budeme vedieť nájsť, tak sa tešíme najmä na lacnejšie telefóny spoločnosti. Portál xiaomitoday.it nás teraz informoval o blízkom predstavení ďalšieho skvelého lacného modelu, ktorý má podľa našich informácií ponúknuť výkonný Snapdragon 7 Gen 2. O aký telefón tak pôjde a čo okrem tohto čipsetu prinesie? Pozrite sa na to spolu s nami!

Xiaomi plánuje predstaviť ďalší výkonný a atraktívny model

Hlavným priekopníkom medzi dostupnými zariadeniami je Redmi. Táto dcérska značka od Xiaomi už teraz priniesla viacero skvelých modelov, ktoré spadali do vyššej strednej triedy. Inak to nebude ani pri ďalšom smartfóne. Ten sa objavil v únikoch a certifikáciách pod kódovým označením 23049RAD8C a má ponúknuť čipset Snapdragon 7 Gen 2. Ak by sme mu však mali priradiť predajné označenie, pôjde o Redmi Note 12T Pro, ktorý sa nedávno objavil v čínskej 3C certifikácii. Tento model už aktuálne poodhaľuje svoju výbavu, ktorá bude bezpochyby atraktívna.

Redmi Note 11
Zdroj: Zdroj: YouTube (Vy Vo Xuan)

Podľa certifikácie by tento model mal ponúknuť až 67W nabíjanie, ktoré je prítomné v lepších zariadeniach či dokonca vlajkových lodiach. Niektoré úniky poukazujú aj na to, že Xiaomi má v tomto zariadení ponúknuť aj 5500mAh batériu pre skutočne dlhú výdrž. Rátať môžeme aj so 6.67″ OLED displejom, ktorému nebude chýbať ani 120Hz obnovovacia frekvencia. V oblasti kamery má taktiež vynikať, zloženie snímačov bude totiž 50+8+2mpx.

Získa názov Redmi Note 12T Pro?

Táto výbava znie skutočne lákavo, najmä teda na vyššiu strednú triedu, do ktorej ho zaraďuje čipset Snapdragon 7 Gen 2. Podobné špecifikácie by sme totiž ešte len nedávno našli v rámci vlajkových lodí. V strednej triede pôjde teda skutočne o lákavý model, ktorý si isto získa viacerých fanúšikov. Predstavenie má zatiaľ prebehnúť len pre Čínu, no čo nás skutočne zaujíma, je jeho označenie. Redmi sa totiž len nedávno vyjadrilo, že nebude označovaním komplikovať svoje zariadenia a modelov s písmenkami T či S sa tento rok nedočkáme.

redmi note 11
Zdroj: Youtube (Geekbuying)

Ako sme už uviedli, Xiaomi má model Redmi Note 12T Pro priniesť na čínsky trh. Na globálny trh by teda teoreticky mohol prísť s iným označením či nakoniec vôbec. Teraz ale zatiaľ nič nevieme povedať naisto. Určite ale vieme povedať, že novinka ponúkne skutočne bezkonkurenčnú výbavu, akú by sme na trhu hľadali len ťažko. Dúfame teda, že to čínsky gigant nakoniec nepokazí cenou.

Čo poviete na výbavu takéhoto zariadenia? Kúpili by ste si tento model od Redmi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať