Xiaomi Mi 10T Lite_balenie
Zdroj: Xiaomi (Twitter)

Xiaomi sa Applu smialo. Ani nie 4 mesiace potom, ide urobiť to isté

Xiaomi robí razantný krok, o ktorom pred 4 mesiacmi nechcela ani počuť

Konkurenčný Apple ešte v septembri tohto roka predstavil novú radu smartfónov iPhone 12. Išlo vôbec o prvú radu prémiových zariadení, ktoré prišli na trh bez nabíjacieho adaptéra. Spoločnosť to odôvodňovala tým, že v súčasnosti už každý používateľ má v domácnosti niekoľko nabíjacích adaptérov, a preto ide o vytváranie zbytočného elektroodpadu. Inými slovami, spoločnosť chce týmto spôsobom šetriť životné prostredie.

Mnohí používatelia špekulovali, že motiváciou pre Apple bolo skôr ušetriť náklady, ako šetriť životné prostredie. Môžeme však už len špekulovať, čo bolo cieľom spoločnosti. Rovnako mnoho používateľov bolo „rozčarovaných“, že ku telefónu s cenovkou cez 1 000€, nedostanú aj nabíjací adaptér.

Keď malo Xiaomi príležitosť, tak si do Apple „koplo“

Tento krok zo strany konkurencie nezostal bez povšimnutia. Mnoho spoločností, keď sa naskytla príležitosť, tak si do Apple „koplo“. Samozrejme, Xiaomi nebolo výnimkou. Publikovala niekoľko status vrátane statusu nižšie, kde spoločnosť rozbaľovala balenie nabíjačky.

Nakoniec urobí to isté

Xiaomi nakoniec urobí to isté, čo Apple. Prostredníctvom sociálnej siete Weibo zdieľala status, v ktorom ukázala vonkajšieho balenie zariadenia. V popise statusu sa však píše, že za tak ľahkým a tenkým obalom stojí ťažké rozhodnutie v podobe odobratia nabíjacieho adaptéra z balenia.

Xiaomi Mi 11_balenie smartfonu bez nabijacky_2
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

Rovnako ako Apple, tak aj Xiaomi háji tento krok argumentom o ochrane životného prostredia, aby nevznikal ďalší zbytočný odpad. Xiaomi v statuse tiež spomenulo, že sú si vedomí toho, že mnoho ľudí sa bude sťažovať, či hnevať. V závere dodalo, že sa bude tejto téme viac venovať počas oficiálneho predstavenia zariadenia, ktoré bude v priebehu pondelka.

Via VIT

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.