xiaomi mi 10t pro balenie adapter
Zdroj: Xiaomi - Twitter

Xiaomi si uťahuje z Apple, že ku smartfónom iPhone 12 nepribaľuje nabíjací adaptér

Najnovšie video čínskeho výrobcu Xiaomi zrejme vyčarí úsmev na tvári viacerým z Vás. Za rozhodnutím spoločnosti Apple však stojí silný argument

Americká spoločnosť Apple len pred pár dňami oficiálne predstavila nové smartfóny zo série iPhone 12. Tie takmer okamžite obsadili prvé priečky na internete, keďže sa stali technologickou témou #1. Nová séria prináša viaceré novinky, ako aj návrat ku starému ikonickému dizajnu. Veľkou novinkou však je aj to, že výrobca sa tentokrát rozhodol nepribaliť ku novým smartfónom nabíjací adaptér. To hneď využil stále populárnejší čínsky výrobca Xiaomi, ktorý si na sociálnych sieťach nenápadne vystrelil zo svojej konkurencie.

Nebojte sa, ku modelu Mi 10T Pro dostanete aj nabíjací adaptér

Krátko po predstavení nových smartfónov od spoločnosti Apple sa na sociálnej sieti Twitter objavilo video spoločnosti Xiaomi, v ktorom si očividne robí žarty zo spoločnosti Apple. „Nebojte sa, pri modeli Mi 10T Pro sme nevynechali nič z krabice,“ píše sa v nedávnom Tweete čínskej spoločnosti, čím naráža práve na chýbajúci nabíjací adaptér v baleniach smartfónov iPhone 12.

Samotný Tweet bol očividne myslení iba ako podpichovanie konkurencie a nie jeho kritika. Za rozhodnutím spoločnosti Apple totižto stoja naozaj silné argumenty, ktoré možno v budúcnosti zvážia aj ostatní výrobcovia smartfónov, či inej elektroniky.

Menšie zaťaženie planéty

Americký výrobca uvádza, že sa tak rozhodol najmä z dôvodov menšieho zaťaženia životného prostredia. Výrobca nie len že ušetrí na surovinách pri každom vyrobenom kuse, ale zároveň mu to umožnilo zmenšiť balenia smartfónov. Vďaka tomu sa na prepravné palety zmestí až o 70% viac balení, ako doposiaľ. Týmto spôsobom sa pomerne značne znížia emisie uhlíka. Výrobca uvádza, že tieto zmeny ročne znížia uhlíkové emisie o viac ako 2 milióny ton, čo zodpovedá zhruba 450 000 automobilom, ktoré by sa nadobro vyparili z ciest.

Mohlo by vás tiež zaujímať