Zdroj: https://nl.letsgodigital.org/

Xiaomi si zaregistrovalo patent telefónu, ktorý zvládne robiť 3D fotografie

Patent na telefón od Xiaomi, ktorý zvládne 3D fotografie, je publikovaný nezvyčajne rýchlo. Naznačuej to skorý príchod zariadenia?

Čínsky výrobca elektronických zariadení Xiaomi sme pred pár rokmi v Európe takmer nepoznali. Predstava telefónu od tohto výrobcu nám prišla smiešna a my sme siahali po tradičnejších značkách, ako Samsung, Nokia a podobne.

Prešlo len niekoľko rokov a Xiaomi vidíme v stále viac segmentoch elektroniky. Čínsky gigant investuje nemalé peniaze do vývoja nových zariadení. Medzi nimi je aj telefón, ktorý zvládne robiť 3D fotografie. Takéto zariadenie si dalo Xiaomi patentovať minulý mesiac v takzvanom WIPO, teda v Svetovom úrade duševného vlastníctva. Úrad sídli v Haagu a zvyčajne zaregistrované patenty zverejňuje až po pol roku od registrácie. Je preto možné, že chce Xiaomi produkovať telefón, ktorý zvládne 3D fotografie v dohľadnej dobe. Mohlo by to nasvedčovať napríklad tomu, že túto schopnosť dostane do vienka séria Mi MIX, ktorú ohlásil CEO spoločnosti Lei Jun na tento rok.

Zverejnenie patentu na telefón so schopnosťou 3D fotografie prišlo prekvapivo rýchlo

Ako píše portál nl.letsgodigital.org, tak dokumentácia k telefónu obsahuje sedem obrázkov, na ktorých je zo všetkých strán zobrazený jedinečne navrhnutý smartphone Xiaomi. Predná strana pozostáva len z displeju a jemného rámčeka, nie je viditeľný žiadny ovládací prvok, ako napríklad tlačidlo alebo kamera. Zariadenie má podľa renderu vyskakovaciu selfie kameru.

Smartfón, ktorý zvládne 3D fotografie a 3D videá.
Xiaomi si zaregistrovalo patent na smartfón, ktorý zvládne 3D fotografie a 3D videá. Zdroj: nl.letsgodigital.org

Čo však robí tento smartfón Xiaomi zaujímavým, je zadná časť. Vo všetkých štyroch rohoch telefónu je umiestnený fotoaparát. Všetky štyri fotoaparáty majú rovnakú veľkosť a sú pomerne veľké. Stručný popis ukazuje, že sa jedná o 3D kamerový systém, pomocou ktorého môže užívateľ snímať 3D fotografie a 3D videá.

Pokusy tu už boli

Myšlienka 3D fotografie pomocou mobilného telefónu samozrejme nie je nová. Napríklad LG Optimus 3D vyšiel už v roku 2011. O niečo neskôr bol ohlásený aj HTC Evo 3D. V dnešnej dobe sú však snímače mobilných fotoaparátov tak kvalitné, že 3D fotografia konečne dáva zmysel.

LetsGoDigital minulý rok informoval aj o pozoruhodnom smartfóne s fotoaparátmi umiestnenými v každom rohu. V tom čase išlo o pomerne neznámeho čínskeho výrobcu Lens Technology, ktorý navrhol smartfón s okta kamerou.

Nemožno teda vylúčiť, že sa takýto model smartfónu predstaví aj v budúcnosti. Či a kedy má Xiaomi v úmysle vydať 3D kameru pre smartphone, však zostáva neznáme.

Mohlo by vás tiež zaujímať