Xiaomi Mi Mix_patent zariadenie s posuvnym mechanizmom_2
Zdroj: nl.letsgodigital.org, Sarang Sheth

Xiaomi konečne prelomilo ticho ohľadom série Mi MIX. Príde čoskoro

CEO spoločnosti Xiaomi Lei Jun oznámil na netradičnom fóre informácie, ktoré potvrdzujú príchod nových Mi MIX zariadení v tomto roku.

Počas posledného víkendu sa mohli fanúšikovia čínskeho výrobcu elektroniky virtuálne porozprávať s generálnym riaditeľom Xiaomi Lei Jun. A práve na tomto málo tradičnom fóre zmienil CEO spoločnosti informácie, ktoré potvrdzujú príchod Mi MIX zariadení v tomto roku.

Xiaomi Mi MIX 4 vyjde tento rok spolu Xiaomi Mi Pad 5

O nových tabletoch, ktoré ázijský producent prinesie po trojročnom čakaní opäť na trh sme písali počas víkendu. Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte článok VIDEO: Xiaomi Mi Pad 5 príde na trh s prekvapením v ovládaní tabletu.

Obe novinky potvrdil samotný generálny riaditeľ počas vyššie spomínaného virtuálneho stretnutia s čínskymi fanúšikmi. Zároveň Lei Jun potvrdil, že nepôjde o zariadenia, ktoré by mohli mať zakrivené všetky štyri strany displeja, ako sme pred pár dňami mohli vidieť na prototype Xiaomi.

Ak ste nezachytili článok o tomto zariadení, tak vám len v skratke pripomenie, že Xiaomi ukázalo krásny telefón, ktorého displej pokrýval aj boky zariadenia. Avšak v tomto prípade ide naozaj len o prototyp alebo akýsi koncept, ktorý teraz do výroby spoločnosť neprinesie. V tejto súvislosti sa pýtal Lei Jun, či by boli fanúšikovia za takéto zariadenie ochotní zaplatiť 1 500 dolárov.

Prototyp je teda iba experimentálnou verziou možného budúceho mobilného zariadenia. Tento dizajn nebude charakteristický pre budúci MIX – aspoň v najbližšom období.

Ďalšie  informácie o Mi MIX a novinky

Generálny riaditeľ Lei Jun žiaľ nespresnil, aké vlastnosti bude mať nový Mi MIX. Zariadenie tak zostáva na najbližšie obdobie zahalené rúškom tajomstva. Neočakávame ani to, že by sme sa dozvedeli o ňom niečo počas pondeľňajšej uvádzacej show zameranej na globálny trh. Počas dnešného dňa nám Xiaomi totiž predstaví vlajkovú lod Mi 11 pre náš trh. Zariadenie by sme mali vidieť v troch veľkostiach a prvýkrát vôbec v kompaktných rozmeroch. Okrem toho sa dozvieme počas eventu aj ďalšie informácie, o ktorých vás budeme informovať. Ak chcete túto udalosť sledovať spolu s nami, pripojte sa na oficiálnej adrese podujatia už o 13:00 nášho času.

Mohlo by vás tiež zaujímať