Xiaomi Android 11
Zdroj: Xiaomiportal.sk (koláž)

Xiaomi tvrdo pracuje na aktualizáciách: Vývoj systému pre tieto modely je prioritný

MIUI 12.5 je dnes pre Xiaomi bezpochyby prioritou. Vývoj a optimalizácia nového systému pre množstvo smartfónov nie je ľahkou úlohou ani pre giganta, akým je Xiaomi. Nepomáha tomu ani operačný systém Android 11, ktorý je pre vývojársky tím MIUI veľkým orieškom, a preto nás nedávno obletela smutná správa. Nový MIUI 12.5 sa pre niekoľko smartfónov oneskorí, za čím stojí práve Android 11. Xiaomi však teraz vkladá do celého problému kúsok svetla, keď oznamuje šťastnú správu. Všetko zreprodukoval portál Piunikaweb.com, ktorý vraví, že vývoj systému pre tieto smartfóny bude odteraz prioritný.

O ktoré smartfóny ide?

Ak ste majitelia smartfónu Mi 9 Lite či Redmi Note 8 Pro, mali by ste zbystrieť. Ako sme už avizovali, prechod týchto zariadení na Android 11 je celkom komplikovaný a už počas jeho testovania malo Xiaomi určité problémy. Teší nás však, že spoločnosť si na chyby dá väčší pozor a nevypustí chybný systém do obehu. Dodávame však, že chyba nastala v čínskej ROM, oneskorenie sa očakáva i na globálnej pôde.

Xiaomi ich však určilo ako prioritné

Aj keď spoločnosť vyhlásila, že aktualizácie pre tieto smartfóny výjdu neskôr, neodkladá ich na druhú koľaj. Xiaomi na aktualizáciách zapracuje viac ako doteraz, pravdepodobne i za cenu oneskorenia aktualizácie pre ostatné modely. Veríme tomu, že žiadneho oneskorenia sa však nedočkáme a ďalší vývoj systému pôjde bez väčších komplikácií.

Už teraz je teda jasné, že v prípade týchto dvoch modelov pri prechode na MIUI 12.5 pôjde o veľkú aktualizáciu, keďže oba bežia stále na Androide 10. Keďže oba boli predstavené ešte s Androidom 9 Pie, je celkom možné, že ide o ich poslednú veľkú aktualizáciu. Ako to však bude zatiaľ nevieme a čínsky gigant nás stále môže prekvapiť. Ide totiž o extrémne populárne modely, ktoré sú i po dvoch rokoch stále v obehu.

Vlastníte niektorý z týchto modelov? Ak áno, tak veríme, že vás táto správa potešila a na svoje MIUI 12.5 si počkáte.

Mohlo by vás tiež zaujímať