MIUI-a-Android
Zdroj: Xiaomiportal.sk

MIUI 12.5 i Android 11: Xiaomi posúva aktualizácie do niekoľkých smartfónov

Len donedávna platilo, že Xiaomi vydáva svoje aktualizácie pomalšie ako konkurencia a mnohí majitelia smartfónov čakali na nový systém i niekoľko mesiacov. Zdá sa však, že Xiaomi sa polepšuje v mnohých smeroch a nezabúda ani na svojich globálnych fanúšikov. V poslednej dobe teda nie je dňa, kedy by Xiaomi nejaký smartfón neaktualizovalo či už na novú nadstavbu MIUI 12.5, alebo na Android 11. Portál Xiaomiadictos.com nás dnes informuje o viacerých smartfónoch, ktoré aktualizáciu získali, pozrite sa na ne!

Android 11

Nechváľne známy Android 11, ktorý v Xiaomi smartfónoch narobil viac problémov ako úžitku prichádza do ďalšieho smartfónu. Xiaomi si je však dnes už problémov so systémom Android 11 vedomé, a preto neočakávame, že by spôsoboval nejaké komplikácie. Tešiť sa naň môžu majitelia smartfónu Redmi Note 9T s európskou (EU) ROM. Aktualizácia má veľkosť 2.2GB a okrem stabilnej verzie Androidu 11 prináša i nadstavbu MIUI 12.5 pod názvom V12.5.2.0.RJEEUXM.

MIUI 12.5

Keď už spomíname nadstavbu MIUI 12.5 u modelu Redmi Note 9T, novému systému sa teší i novinka z tohto roku. Hovoríme o modeli Poco X3 Pro v globálnej (MI) verzii systému, ktorý prišiel ako prvý smartón s čipsetom Snapdragon 860.

Aktualizácia má veľkosť 899MB a dostupná je prostredníctvom OTA pod názvom V12.5.1.0.RJUMIXM. Xiaomi sa teda očividne v aktualizáciách polepšilo a v posledných dňoch rozširuje nadstavbu MIUI 12.5 i do smartfónov z druhej vlny. Ktoré však ešte ostáva aktualizovať? Pozrite sa na ich zoznam:

Okrem týchto smartfónov však na svoju aktualizáciu čakajú i ďalšie modely, ktoré síce nie sú na zozname, Xiaomi však neplánuje svoje aktualizácie zakončiť druhou vlnou. Aktualizovaných smartfónov s MIUI 12.5 bude isto viac, zoznam tretej vlny zatiaľ však nepoznáme.

Obdržal nadstavbu MIUI 12.5 i váš smartfón, alebo stále čakáte? A je váš model vôbec na zozname? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať