xiaomi 12S Ultra Concept 2
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi ukázalo smartfón, ku ktorému môžete pripojiť objektív. Existujúce fotomobily schová do vrecka!

Xiaomi svetu ukázalo smartfón, ktorý vie byť ihneď kráľom fotomobilov. Využíva totiž prídavné objektívy. Má to ale háčik.

Pri výbere smartfónu sa zameriavame na viaceré faktory, ako je výdrž batérie, výkon procesora či veľkosť operačnej pamäte. Čím ďalej, tým častejšie ale pozeráme aj na kvalitu fotoaparátu, pretože dnešné smartfóny vedia vyhotoviť celkom slušné snímky. Na profesionálne fotoaparáty sa ale určite nechytajú. Xiaomi sa ale túto medzeru pokúsi zmenšiť s ich najnovším modelom. Na ňom totiž budete môcť striedať rôzne objektívy. Na informáciu upozornil web mundoxiaomi.com.

Využitie objektívov Leica

Smartfón Xiaomi 12S Ultra Concept pri svojom predstavení rozhodne najviac zaujal možnosťou pripojenia rôznych objektívov značky Leica (séria Leica M mount). To sme doteraz nevideli v žiadnom inom smartfóne. Aj práve vďaka využitiu objektívov nasadilo Xiaomi do svojho smartfónu jednopalcový senzor Sony IMX989, ktorý v spolupráci s objektívom omnoho zlepší optickú kvalitu za účelom dosiahnutia čo najlepšej kvality fotografie.

Preto niet pochýb, že pôjde o najlepší smartfón na fotografovanie, aj keď otázkou zostáva, či zariadenie s takýmto objektívom možno skutočne považovať za smartfón. Pridaný objektív ale nám ale poskytne oveľa lepšiu optickú kvalitu, ako akýkoľvek iný smartfón na trhu. Zaujímavé je aj spracovanie celej zadnej strany. Vo veľkom kruhu, ktorý zaberá značnú časť smartfónu určite upúta pozornosť senzor v strede. Ide o spomínaný jednopalcový senzor z dielne Sony. Dizajnová kružnica okolo tohto senzoru zároveň pôsobí ako upevňovací krúžok pre objektívy značky Leica.

xiaomi 12S Ultra Concept
Zdroj: Xiaomi

Na zadnej strane ale ostávajú aj dva klasické 48 MP snímače s ultraširokým objektívom a teleobjektívom. Tieto snímače sú ale dostupné iba vtedy, ak nemáte nasadený Leica objektív. Zaujímavá je aj cena objektívu, ktorý Xiaomi na svojej prezentácii predstavil. Konkrétne totiž ide o 35 mm f/1,4 objektív, ktorý Leica predáva za takmer 4 000€ a to už rozhodne nie je cena bežného smartfónu, najmä ak v tejto cene nie je zahrnutá čiastka za samotné Xiaomi.

xiaomi fotomobil 1
Zdroj: Xiaomi

Na úrovni optickej kvality síce vieme urobiť brutálny skok, no momentálne je veľmi nepraktický. Či už ide o rozmery samotného objektívu, alebo práve o jeho veľmi vysokú cenu. Xiaomi ale potvrdilo, že aj keď ide len o koncept, tak zariadenie bude čoskoro predstavené. Ale už teraz je jasné, že toto zariadenie nebude pre bežného používateľa, najmä ak jeho cena spolu s objektívom hravo prekročia hranicu 5 000€.

Mohlo by vás tiež zaujímať