Redmi Note 8
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi uvoľnuje Android 11 na ďalších deväť telefónov

V druhej vlne sa dostáva Android 11 na najpredávanejšie zariadenia spoločnosti v minulých obdobiach. Príde aj na váš telefón?

Zatiaľ čo spoločnosť Xiaomi finalizuje prípravy na príchod MIUI 13, pomaly uvoľňuje aj Android 11 na všetky plánované zariadenia. Po minulo týždňovom uvoľnení pre modely Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro a POCO F2 Pro, ktoré využívajú európsku ROM s verziou MIUI 12, sa dostáva Android 11 na ďalších deväť zariadení.

Po prvom uvoľnení prišlo druhé, oveľa bohatšie na počet telefónov, čo rozhodne poteší množstvo majiteľov nižšie spomenutých zariadení. V druhej vlne sa dostáva Android 11 na najpredávanejšie zariadenia spoločnosti v minulých obdobiach.

Zariadenia Xiaomi, ktoré začali v týchto dňoch dostávať Android 11:

Redmi Note 8
Redmi Note 8 Pro
Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro)
Redmi K30S Ultra (Xiaomi Mi 10T / Pro)
Xiaomi Mi CC9 (Xiaomi Mi 9 Lite)
Xiaomi Mi CC9 Meitu Custom Edition
Xiaomi Mi 9
Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi Mi 9 Pro 5G

Ako vidíme, zoznam je v tomto druhom kole ozaj širší, ako v prvom. Aktualizáciu získava aj série Redmi Note 8, ktorá sa nepochybne stala jednou z najpopulárnejších a jej majitelia sa dlho mohli obávať, či aktualizáciu vôbec dostanú. O tom, že sa na nich testuje najnovšia verzia operačného systému Android, sme sa dozvedeli od Xiaomi len v novembri.

Android 11 prichádza momentálne na zariadenia v Číne. To znamená, že na európske trhy sa dostane s oneskorením niekoľkých týždňov. My predpokladáme, že by to mohlo byť už počas vianočných sviatkov. Na zvyšné zariadenia, na ktoré plánuje dať Xiaomi Android 11, by mohla táto aktualizácia doraziť do polovice februára. V tomto čase slávia v Číne Nový rok a život v krajine sa na pár dní zastavuje. Veríme, že všetky dôležité kroky chce čínsky výrobca stihnúť do tohto termínu.

Očakávate niečo od aktualizácie na Android 11? Čo by mala priniesť, sme písali v tomto článku.

Mohlo by vás tiež zaujímať